romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hoax o teroristickém útoku v Praze šířil strach a kradl osobní údaje

28.7.2016 13:51
Hoax o teroristickém útoku v Praze.
Hoax o teroristickém útoku v Praze.

Facebookem se ve středu šířila poplašná zpráva, podle které mělo v Praze dojít k teroristickému útoku se stovkami obětí. Hoax se na sociální síti objevil tisícům lidí.

Po kliknutí na odkaz se fáma sama rozšiřovala – na cílové stránce byl pouze škodlivý kód, který automaticky přidal komentář „Co se děje?“ a zmínil přátele dotyčného. Útočník se pomocí falešného odkazu snažil ukrást přihlašovací jména a hesla z facebookových profilů – podvodně vyzýval čtenáře zprávy k opětovnému zadání uživatelského jména a hesla.

Podle serveru hoax.cz byli uživatelé po otevření odkazu přesměrováni na doménu burundinewsdaily.com, která byla zaregistrována teprve před třemi dny. Zpráva se šířila v několika variacích a na různých doménách. Facebook ji poměrně rychle odstranil.

Provozovatel serveru hoax.cz Josef Džubák pro měsíčník Romano voďi nedávno tuto podvodnou praktiku přiblížil: „Jde o takzvaný phishing, tedy snaha vylákat z uživatelů internetu důvěrné informace – data narození, čísla bankovních účtů nebo přístupová hesla – za účelem jejich zneužití.“

Džubák doporučuje i přiměřenou ostražitost při internetovém kontaktu s neznámými lidmi. Připouští, že naletět může téměř každý, základem je ale podle něj pochybné informace ověřovat a slepě nešířit.

Přečteno: 1164x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, Média, podvod, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo