romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

HOAX: V Anglii nebyla na fotbalovém stadionu obrovská romská vlajka jako vyjádření soustrasti Stanislavu Tomášovi

28.6.2021 0:20
Romská vlajka umístěná pomocí zábavné aplikace PhotoFunia na stadionu amerického fotbalu (FOTO: PhotoFunia)
Romská vlajka umístěná pomocí zábavné aplikace PhotoFunia na stadionu amerického fotbalu (FOTO: PhotoFunia)

Už přes tisíc sdílení má mezi Romy na sociální síti Facebook fotografie, kde je údajně vyjádřena soustrast Stanislavu Tomášovi, který zemřel po zákroku policie minulou sobotu. Fotografie je prý z Anglie a je na ní zahájení sportovního utkáni, kde je na trávníku obrovská romská vlajka. Jde o podvrh nebo lépe řečeno se jedná o upravenou fotografii zábavnou aplikací, kde místo vlajky můžete doplnit jakoukoliv svou fotografii.

"Anglie vyznává soustrast mladému romskému pánovi, kterého zavraždila policie ČR, stop rasismu," píše na sociální síti Facebook jeden z uživatelů.

Ve skutečnosti se jedná o fotografii ze zahájení tzv. Super Bowlu v USA a pomocí zábavné aplikace PhotoFunia lze místo vlajky, kterou drží na hřišti amerického fotbalu (NFL), vložit jakoukoliv svou fotografii.

"U příležitosti Super Bowlu organizátoři pořádají slavnostní zahájení, hrají kapely, na místě jsou roztleskávačky a na ploše obrovské vlajky. Nyní si představte, že obrovskou vlajku zdobí obrázek vás nebo někoho, koho znáte. S pomocí PhotoFunia můžete vlajku nahradit vlastním obrázkem během několika sekund," uvádí se v popisu aplikace.

Nejedná se tedy o reálnou situaci. Podívejte se na několik upravených fotografií.

Přečteno: 2794x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, dezinformace, manipulaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo