romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

iDnes.cz: Romové pořádali benefici pro nemocné děti. Jenže skoro nikdo nepřišel

Česká Lípa, 16.7.2013 12:05, (ROMEA)

Koncertů pro nemocné děti byla a je v republice spousta. Ale jeden byl mimořádný. V České Lípě ho o víkendu pořádali Romové. Jenže přišlo jen padesát lidí a vybralo se něco málo přes 5 380 korun.Informuje o tom iDnes.cz.

"Jsem zklamaný, myslel jsem, že dorazí víc lidí než jen padesát," řekl romský sanitář z českolipské nemocnice Milan Cína. "Většinou šlo o Romy, jenom pár z nich byli gádžové."

Víkendový koncert připravoval Cína dva měsíce se svým bratrance a sanitářem Michalem Marcinem. Výtěžek z koncertu věnovali na dětskou jednotku intenzivní péče. "Líbilo by se nám, kdyby nemocnice koupila za vybrané peníze dětem třeba hračky a knížky, aby jim bylo veseleji," dodal Cína.

Svým romským kolegům pomohli také ostatní sanitáři. "Podpořila nás také naše šéfová, vrchní sestra Jana Púdelková," uvedl Cína. "Zvali jsme politiky, ale přijel jenom senátor Karel Kapoun. Dal nám i sponzorský dar."

"Přál bych si, aby bylo mnohem víc slyšet, že Romové nedělají jen problémy, ale taky někomu pomohli," uvedl Cína. 

Cína s dobročinným koncertem přišel také proto, aby lidé neházeli všechny Romy do jednoho pytle. "Jsme tady doma už mnoho generací, ale gádžové se na nás dívají mnohem hůř než třeba Vietnamce," upozorňuje Cína. "Největší průšvihy dělají nám Romům patnáctiletí fracci."

Sanitář vystoupil v České Lípě s kapelou Cínovci. Na dobročinné akci se představily rovněž taneční soubory, country kapely a břišní tanečnice.

fk, iDnes.cz
Přečteno: 2039x
 

Kam dál:

Štítky:  

benefiční koncert, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo