romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

iDnes.cz: Plzeňský soud potrestal muže za propagaci nacismu - dostal podmínku

3.6.2020 15:22
Klansman rasistické organizace Ku-klux-klan.
Klansman rasistické organizace Ku-klux-klan.

Za propagaci nacistické ideologie včetně rasismu byl u plzeňského okresního soudu potrestán Jaroslav Hegner. Kromě podmínky musí zaplatit padesát tisíc korun. Muž v září 2018 na akci u Boleveckého rybníka v Plzni umístil vlajku s hákovým křížema na oblečení měl symboliku Ku-klux-klanu. Oblékl si tričko se symbolem takzvaného Klansmana v bílé kápi a v hajlujícím postoji s napřaženou pravicí. Ten symbolizuje jižanský americký Ku-klux-klan, který má na rukou krev zavražděných černochů, jejichž segregaci a diskriminaci podporoval a podporuje. Za stejný čin především při fotbalových zápasech byl již dříve potrestán.

Osmačtyřicetiletého Hegnera usvědčil policista se skrytou identitou, který akci pořádanou pod názvem Opékání prasete -  20 let na pláži u Velkého boleveckého rybníka v Plzni 8. září 2018 monitoroval.

Hegner byl za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a za výtržnictví odsouzen k nepodmíněnému trestu na dobu jednoho roku s podmíněným odkladem na čtyři roky a k peněžitému trestu 50 tisíc korun. Dále má na čtyři roky zákaz vstupu na akce, kde by se mohl propagovat rasismus a nacismus. „Tyto akce také nemůže organizovat. Rozsudek je pravomocný,“ konstatovala ve čtvrtek soudkyně Kateřina Kubiasová.

Za podporu nacismu a rasismu na stejné akci, kde byla například k vidění nacistická vlajka s hákovým křížem a která byla pořádána na volném prostranství před zraky třeba korzující veřejnosti a dětí, už byly takzvaným trestním příkazem odsouzeni další tři účastníci. Ti se k činu přiznali a dostali tedy nižší tresty než Hegner.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Přečteno: 1270x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Nacismus, Plzeň, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo