romea - logo
27. července 2021 (úterý)
svátek má Věroslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

In IUSTITIA se zapojuje do Kampaně proti rasismu a násilí z nenávisti

3.2.2016 10:57
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons

Na základě dlouholetých zkušeností s tématem násilí z nenávisti a pomoci jeho obětem se In IUSTITIA ujímá školení pro policejní složky v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Cílem školení je seznámit účastníky s tématem předsudečného násilí a trestných činů z nenávisti v rámci činnosti Policie České republiky a městské policie v České republice. In IUSTITIA již sedmým rokem poskytuje sociální a právní pomoc obětem násilí z nenávisti, v tomto tématu má tedy bohatou praxi.

V současné chvíli začínají první školení v Ústeckém kraji pro Pořádkovou policii ČR, probíhat budou během února a budou rozdělena do tří bloků: (1) Násilí z nenávisti: prevalence, incidence, pachatelé a ohrožené skupiny; (2) Násilí z nenávisti a právo; (3) Oběti násilí z nenávisti jako zvlášť zranitelné oběti, jejich práva a základy prevence sekundární viktimizace.

V Ústí nad Labem budou v březnu následovat školení pro Službu kriminální policie a vyšetřování Policie ČR. Obdobná školení proběhnou také do konce dubna i v Moravskoslezském kraji.

Zároveň jsou připravována i školení pro tiskové mluvčí po celé České republice a prezentační akce o problematice trestných činů z nenávisti pro vedoucí zástupce městské policie v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Kromě samotného školení policistů v otázkách násilí z nenávisti, vytvoří In IUSTITIA i několik manuálů pro jednotlivé složky Police ČR a preventivní manuál pro oběti trestných činů. Manuály budou užitečné nejen policistům, nýbrž i obětem trestných činů.

Školení jsou realizována na základě smlouvy mezi In IUSTITIA a Úřadem vlády České republiky (ÚVČR) o zajištění vzdělávacích aktivit pro policii v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, čímž se In IUSTITIA stala součástí projektu: Kampaň proti rasismu a násilí z nenávisti Úřadu vlády České republiky, který je podpořen granty z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

TZ In IUSTITIA
Přečteno: 880x
 

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Policie, seminářHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo