romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

In IUSTITIA uspořádá setkání s novináři na téma násilí z nenávisti a aktuální stav v ČR

Praha, 12.2.2014 12:26, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Ve čtvrtek 20. února se bude konat tisková konference u příležitosti mezinárodního dne obětí, kterou pořádá organizace In IUSTITIA, poskytoval právního poradenství a sociálních služeb obětem násilí z nenávisti. Tématem bude násilí z nenávisti - aktuální stav v české společnosti.

Kdy: čtvrtek 20. února 2014 od 9.30
Kde: Galerie Langhans, vchod z Vodičkovy ulice

Více než půl roku je účinný zákon o obětech trestných činů. Jak funguje?

Oběti násilí z nenávisti jsou lidé, kteří byli napadeni z důvodu své barvy pleti, národnosti, sexuální orientace, náboženství, sociálního statutu apod. In IUSTITIA na setkání představí řešené případy a statistiky za rok 2013. Zároveň zveřejní svou analýzu a návrhy na zlepšení zákona o obětech trestných činů, který je v platnosti přes půl roku a s jehož aplikací mají pracovnice organizace praktické zkušenosti.

Vystoupí:

  • Mgr. Klára Kalibová, zakladatelka a právnička In IUSTITIA
  • Mgr. Martina Houžvová, právnička In IUSTITIA
  • Zdeněk Ryšavý, ředitel ROMEA, o. p. s.

In IUSTITIA je jedinou organizací v ČR, která se zabývá specificky problematikou násilí z nenávisti. Poskytuje poradenství a právní pomoc konkrétním osobám vystaveným násilí z nenávisti. Zaměřuje se na zlepšení jejich přístupu ke spravedlnosti. In IUSTITIA monitoruje stav násilí z nenávisti v ČR a každoročně vydává Zprávu o násilí z nenávisti. Současně sleduje legislativní činnost, analyzuje český právní řád v kontextu komunitárního a mezinárodního práva. Usiluje o zlepšení praxe orgánů činných v trestním řízení v případech násilí z nenávisti, zejména o zlepšení praxe při odhalování a vyšetřování trestné činnosti z nenávisti. V roce 2013 získala Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci.

Jitka Votavová, organizace In IUSTITIA
Přečteno: 588x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tisková konference, In IUSTITIA, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo