romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

In IUSTITIA uspořádá setkání s novináři na téma násilí z nenávisti a aktuální stav v ČR

Praha, 12.2.2014 12:26, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Ve čtvrtek 20. února se bude konat tisková konference u příležitosti mezinárodního dne obětí, kterou pořádá organizace In IUSTITIA, poskytoval právního poradenství a sociálních služeb obětem násilí z nenávisti. Tématem bude násilí z nenávisti - aktuální stav v české společnosti.

Kdy: čtvrtek 20. února 2014 od 9.30
Kde: Galerie Langhans, vchod z Vodičkovy ulice

Více než půl roku je účinný zákon o obětech trestných činů. Jak funguje?

Oběti násilí z nenávisti jsou lidé, kteří byli napadeni z důvodu své barvy pleti, národnosti, sexuální orientace, náboženství, sociálního statutu apod. In IUSTITIA na setkání představí řešené případy a statistiky za rok 2013. Zároveň zveřejní svou analýzu a návrhy na zlepšení zákona o obětech trestných činů, který je v platnosti přes půl roku a s jehož aplikací mají pracovnice organizace praktické zkušenosti.

Vystoupí:

  • Mgr. Klára Kalibová, zakladatelka a právnička In IUSTITIA
  • Mgr. Martina Houžvová, právnička In IUSTITIA
  • Zdeněk Ryšavý, ředitel ROMEA, o. p. s.

In IUSTITIA je jedinou organizací v ČR, která se zabývá specificky problematikou násilí z nenávisti. Poskytuje poradenství a právní pomoc konkrétním osobám vystaveným násilí z nenávisti. Zaměřuje se na zlepšení jejich přístupu ke spravedlnosti. In IUSTITIA monitoruje stav násilí z nenávisti v ČR a každoročně vydává Zprávu o násilí z nenávisti. Současně sleduje legislativní činnost, analyzuje český právní řád v kontextu komunitárního a mezinárodního práva. Usiluje o zlepšení praxe orgánů činných v trestním řízení v případech násilí z nenávisti, zejména o zlepšení praxe při odhalování a vyšetřování trestné činnosti z nenávisti. V roce 2013 získala Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci.

Jitka Votavová, organizace In IUSTITIA
Přečteno: 579x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tisková konference, In IUSTITIA, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo