romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

In IUSTITIA uspořádá setkání s novináři na téma násilí z nenávisti a aktuální stav v ČR

Praha, 12.2.2014 12:26, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Ve čtvrtek 20. února se bude konat tisková konference u příležitosti mezinárodního dne obětí, kterou pořádá organizace In IUSTITIA, poskytoval právního poradenství a sociálních služeb obětem násilí z nenávisti. Tématem bude násilí z nenávisti - aktuální stav v české společnosti.

Kdy: čtvrtek 20. února 2014 od 9.30
Kde: Galerie Langhans, vchod z Vodičkovy ulice

Více než půl roku je účinný zákon o obětech trestných činů. Jak funguje?

Oběti násilí z nenávisti jsou lidé, kteří byli napadeni z důvodu své barvy pleti, národnosti, sexuální orientace, náboženství, sociálního statutu apod. In IUSTITIA na setkání představí řešené případy a statistiky za rok 2013. Zároveň zveřejní svou analýzu a návrhy na zlepšení zákona o obětech trestných činů, který je v platnosti přes půl roku a s jehož aplikací mají pracovnice organizace praktické zkušenosti.

Vystoupí:

  • Mgr. Klára Kalibová, zakladatelka a právnička In IUSTITIA
  • Mgr. Martina Houžvová, právnička In IUSTITIA
  • Zdeněk Ryšavý, ředitel ROMEA, o. p. s.

In IUSTITIA je jedinou organizací v ČR, která se zabývá specificky problematikou násilí z nenávisti. Poskytuje poradenství a právní pomoc konkrétním osobám vystaveným násilí z nenávisti. Zaměřuje se na zlepšení jejich přístupu ke spravedlnosti. In IUSTITIA monitoruje stav násilí z nenávisti v ČR a každoročně vydává Zprávu o násilí z nenávisti. Současně sleduje legislativní činnost, analyzuje český právní řád v kontextu komunitárního a mezinárodního práva. Usiluje o zlepšení praxe orgánů činných v trestním řízení v případech násilí z nenávisti, zejména o zlepšení praxe při odhalování a vyšetřování trestné činnosti z nenávisti. V roce 2013 získala Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci.

Jitka Votavová, organizace In IUSTITIA
Přečteno: 612x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tisková konference, In IUSTITIA, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo