romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

In IUSTITIA uspořádá setkání s novináři na téma násilí z nenávisti a aktuální stav v ČR

Praha, 12.2.2014 12:26, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Ve čtvrtek 20. února se bude konat tisková konference u příležitosti mezinárodního dne obětí, kterou pořádá organizace In IUSTITIA, poskytoval právního poradenství a sociálních služeb obětem násilí z nenávisti. Tématem bude násilí z nenávisti - aktuální stav v české společnosti.

Kdy: čtvrtek 20. února 2014 od 9.30
Kde: Galerie Langhans, vchod z Vodičkovy ulice

Více než půl roku je účinný zákon o obětech trestných činů. Jak funguje?

Oběti násilí z nenávisti jsou lidé, kteří byli napadeni z důvodu své barvy pleti, národnosti, sexuální orientace, náboženství, sociálního statutu apod. In IUSTITIA na setkání představí řešené případy a statistiky za rok 2013. Zároveň zveřejní svou analýzu a návrhy na zlepšení zákona o obětech trestných činů, který je v platnosti přes půl roku a s jehož aplikací mají pracovnice organizace praktické zkušenosti.

Vystoupí:

  • Mgr. Klára Kalibová, zakladatelka a právnička In IUSTITIA
  • Mgr. Martina Houžvová, právnička In IUSTITIA
  • Zdeněk Ryšavý, ředitel ROMEA, o. p. s.

In IUSTITIA je jedinou organizací v ČR, která se zabývá specificky problematikou násilí z nenávisti. Poskytuje poradenství a právní pomoc konkrétním osobám vystaveným násilí z nenávisti. Zaměřuje se na zlepšení jejich přístupu ke spravedlnosti. In IUSTITIA monitoruje stav násilí z nenávisti v ČR a každoročně vydává Zprávu o násilí z nenávisti. Současně sleduje legislativní činnost, analyzuje český právní řád v kontextu komunitárního a mezinárodního práva. Usiluje o zlepšení praxe orgánů činných v trestním řízení v případech násilí z nenávisti, zejména o zlepšení praxe při odhalování a vyšetřování trestné činnosti z nenávisti. V roce 2013 získala Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci.

Jitka Votavová, organizace In IUSTITIA
Přečteno: 586x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tisková konference, In IUSTITIA, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo