romea - logo
10. srpna 2022 (středa)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Iniciativa Bydlení pro všechny: Rodinám z ubytovny v Ústí se podařilo sehnat dobré bydlení, nyní potřebují prostředky na kauce

Ústí nad Labem, 3.2.2013 21:52, (ROMEA)
Ubytovnu zdobí hesla a citáty z Listiny základních práv a svobod (FOTO: Iniciativa Bydlení pro všechny)
Ubytovnu zdobí hesla a citáty z Listiny základních práv a svobod (FOTO: Iniciativa Bydlení pro všechny)

Iniciativa Bydlení pro všechny, která společmě s lidmi z iniciativy Ne rasismu! pomáhá již několikátý den lidem z ubytovny v ústecké čtvrti Krásné Březno, přišla s dobrou zprávou: rodinám se podařilo sehnat byty nedaleko Předlic, kam chodí děti do školy. Nyní shání prostředky na kauce (zálohy na bydlení). Její tiskovou zprávu zveřejňujeme v plném znění.

Prohlášení iniciativy Bydlení pro všechny

Během soboty se aktivistům iniciativy podařilo nalézt majitele nemovitostí, kteří disponují potřebným počtem bytů a jsou ochotni uzavřít standardní nájemní smlouvy s přijatelnou výší nájemného. Nejednalo se o nemovitosti zveřejněné organizací Člověk v tísni v minulém týdnu. První dvě rodiny původně vystěhované z domu v Předlicích se do nových bytů již dnes přestěhovaly. Zbylé rodiny i další obyvatelé ubytovny by je měli následovat v pondělí.

Akutně sháníme během zítřejšího dne finanční prostředky na zaplacení kaucí a prvních nájmů. Jedná se přibližně o částku 25 000 korun. Prostředky můžete zasílat na na účet o.s. Konexe č.ú.: 2500271703/2010 (var.symb. 3332013 - do sdělení uveďte „ubytovna“ případně „půjčka“, v tom případě vám částku vrátíme, až bude refundována platbou ze sociálního příspěvku).

„Všem děkujeme za projevenou podporu, lidem z Ústí, z dálky i ze sousedního Německa, kteří nás přijeli také podpořit,“ děkuje Lenka Novotná.

„Děkujeme i lidem co již peníze na bankovní účet poslali, velice si jejich podpory vážíme. Stále zajišťujeme lidem na ubytovně teplé jídlo a nápoje a náhradní zdroje tepla a světla. Přenosná plynová kamna temperují postupně obydlené místnosti. Doufáme, že dnešní noc na ubytovně bude poslední a další již stráví ve svých nových domovech,“ doplňuje Lenka Novotná.

Na ubytovně v Krásném Březně bylo od pátku bez tekoucí vody, bez elektřiny a dodávek tepla 40 původních obyvatel i s dětmi, kteří neměli zajištěné náhradní ubytování. Od minulého týdne je podporovala řada dobrovolníků, jednotlivců i z různých organizací, například z Iniciativy Ne rasismu (www.nerasismu.cz), část aktivistů zastřešuje neformální iniciativa Bydlení pro všechny.
Přečteno: 1387x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, ubytovny, Romové, Ústí nad labemHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo