romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Iniciativa Češi pomáhají pořádá Velikonoční sbírku na pomoc uprchlíkům na ostrově Lesbos

22.3.2019 10:26
Iniciativa Češi pomáhají pořádá Velikonoční sbírku na pomoc uprchlíkům.
Iniciativa Češi pomáhají pořádá Velikonoční sbírku na pomoc uprchlíkům.

Dobrovolnická iniciativa Češi pomáhají pořádá Velikonoční sbírku na pomoc uprchlíkům, kteří živoří na řeckém ostrově Lesbos. Na Lesbosu byl na začátku migrační krize v roce 2015 zřízen uprchlický tábor pro 3000 lidí, ale v současné době tam v nelidských podmínkách žije 7500 lidí, včetně dětí různého věku. Jana Hrušková, která má sbírku na starosti, sdělila serveru Romea.cz podrobnosti: 

"V tomto předvelikonočním období bude několik českých dobrovolníků pomáhat na ostrově Lesbos a my se rozhodli umožnit pomáhat i vám, kteří nemáte možnost se k nim fyzicky připojit. Vypisujeme proto na facebooku velikonoční sbírku, která se ze 100% využije k nákupu potřebných věcí na místě a k podpoře The Hope project, docmobile a Home for all, kteří pomáhají všem lidem v táboře Moria na Lesbosu zcela nezištně a tuto pomoc jim umožňují pouze dary od dobrovolníků."

Ze získaných prostředků chce iniciativa Češi pomáhají hradit vše aktuálně potřebné: Dezinfekční prostředky, kapky do očí, Voltaren gel, vitaminy, vlhčené ubrousky, krémy na opruzeniny, kartáčky na zuby, zubní pasty, potřeby na holení, repelenty, ochranné krémy proti spálení, pánské boty, kalhoty, baterky, sušenky, káva, čaj, fotbalové míče, pastelky, plátna na malování, barvy,…

"Žádné peníze z této sbírky nebudou použity na podporu dobrovolníků. Ti všichni si náklady hradí sami," dodává Jana Hrušková.

Dobrovolnická iniciativa Češi pomáhají děkuje za možnost použití transparentního účtu spolku Gombík a současně děkuje všem za solidaritu s lidmi, kteří momentálně tráví celé měsíce i roky čekáním v přeplněných stanech uprchlického tábora Moria nedaleko hlavního města Mytiléne.
O využití peněz bude informovat na facebookové události velikonoční sbírky.


Číslo účtu: 2601442452/2010 , zpráva pro příjemce: VELIKONOČNÍ

 

Přečteno: 659x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Sbírka, Uprchlíci, ŘeckoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo