romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Iniciativy Nenávist není řešení a Konexe podpoří ústecké Romy proti extremistům

Ústí nad Labem, 4.10.2012 13:41, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V sobotu 6.10. proběhne v Ústí nad Labem nenávistný pochod k romským ubytovnám v Purkyňově ulici na Střekově. Svolavatelem pochodu je kandidát Dělnické strany sociální spravedlnosti. Iniciativa nenávist není řešení společně s občanským sdružením Konexe podpoří oběti nenávisti v ubytovnách, ke kterým pochod směřuje. Je riziko, že pochod vážně pošramotí sousedské vztahy a zvýší napětí v ústecké čtvrti Střekov.

„Plánujeme být přímo na ubytovnách společně s oběťmi nenávistného pochodu a podpořit je v nejtěžších okamžicích, kdy rasisté budou skandovat protiromská hesla před jejich domovy,“ vysvětluje aktivity iniciativy Nenávist není řešení během soboty Miroslav Brož, její mluvčí. „Pro děti plánujeme aktivity, které je zabaví během doby pochodu na bezpečném místě, dospělým chceme vyjádřit solidaritu a podporu, aby viděli, že ne všichni gádžové jsou stejní, jako ti v pochodu“ doplnil Brož.

Sobotní nenávistný pochod vyvolal mnoho emocí a obav mezi ústeckými Romy. Marek Demeter, jehož příbuzní žijí na Střekově v sobotu přijede podpořit terče pochodu, obyvatele ubytoven polečně se svými kamarády „Romové musí začít držet při sobě, jinak na tom za chvíli budeme ještě hůř, než jsme teď. Pojedeme podpořit lidi z ubytovny, příště pomůžou třeba zase oni nám“ říká Demeter.

Tiskové prohlášení iniciativy Nenávist není řešení a občanského sdružení Konexe
Přečteno: 893x
 

Nepřehlédněte:

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo