romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Inkluzivní vzdělávání na školách má podpořit krátký loutkový film Sar Upre! Jak na to! How to do it!

22.2.2022 11:45
Loutkový film o inkluzivním vzdělávání Sar Upre! Jak na to! How to do it! (FOTO: repro video Slovo 21)
Loutkový film o inkluzivním vzdělávání Sar Upre! Jak na to! How to do it! (FOTO: repro video Slovo 21)

V pondělí 21. února měl on-line premiéru loutkový film o inkluzivním vzdělávání Sar Upre! Jak na to! How to do it! Film má podpořit učitele z České republiky v implementaci principů a vize inkluzivního vzdělávání na našich školách, je ale určen každému, koho tato problematika zajímá. Zpravodajský server Romea.cz o tom informovala ředitelka organizace Slovo 21 Jelena Silajdžič.

"Scénář byl vytvořen na základě zkušeností našich expertů v této oblasti a vznikl ze spolupráce organizace Slovo 21, z.s., scénáristy a režiséra Radka Berana a videoprodukce Bedna Films, s.r.o.," uvedla Jelena Silajdžič.

Aktivity v rámci projektu Sar Upre mají vést k lepší implementaci inkluzivního vzdělávání v českých školách tak, aby výuka dokázala rozvíjet všechny děti bez rozdílu. Pomoci v tomto směru mají i školení pedagogů, která v rámci projektu probíhala.

"V České republice je velmi zapotřebí inkluzivního vzdělávání. Naše společnost je hodně rozdělená a není to přínosné pro žádnou skupinu lidí. Pokud se nám povede uvést inkluzivní vzdělávání do našeho vzdělávacího systému, v budoucnu to významně promění celou naši společnost. Uvidíme to tak, že na místo rozdělené společnosti budeme soudržní," řekla Marie Gottfriedová, ředitelka Základní školy v Trmicích.

VIDEO

Přečteno: 680x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Inkluzivní vzdělávání, Film, umělec, Slovo 21, Neziskový sektorHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo