romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

IQ Roma servis dnes spouští kampaň "Dát šanci stojí jen Vaše odhodlání"

Brno, 4.8.2014 13:23, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Občanské sdružení IQ Roma servis, ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi a samotnými Romy, právě dnes spouští pokračování úspěšné kampaně „My pracujeme“ s novým výstižným podtitulem "Dát šanci stojí jen Vaše odhodlání". Tento podtitul reaguje na cílovou skupinu a cíl kampaně, což jsou zaměstnavatelé a podpora zaměstnanosti Romů.

Celostátní kampaň má několik nástrojů, přičemž jedním z nejdůležitějších nástrojů kampaně je webová stránka www.mypracujeme.cz. IQ Roma servis ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi tímto nástrojem může přímo vytvářet a vkládat profily svých romských klientů hledajících si práci. Tato webová stránka současně poslouží zaměstnavatelům jako nástroj pro nalezení uchazeče o zaměstnání spolu s referencemi organizace, která je v přímém kontaktu s dotyčným klientem.

Motivací pro zaměstnavatele může být kromě získání pracovníka, který má zájem opravdu pracovat, i získání značky Ethnic Friendly zaměstnavatel. Značka Ethnic Friendly zaměstnavatel slouží jako ocenění pro ty zaměstnavatele, kteří se hlásí k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem a ve své personální praxi tuto zásadu naplňují. Několikaletá praxe s udělováním této značky ukázala, že titul Ethnic Friendly zaměstnavatel může pro firmu znamenat získání společenské prestiže a významného vlivu při kooperacích se zahraničními partnery. Více na http://www.ethnic-friendly.cz/.

Dalšími nástroji podpory cílů kampaně jsou televizní spoty, které mimo jiné prezentují zkušenosti zaměstnavatelů se svými pracovníky romského etnika. Spoty budou odvysílané během měsíce srpna v celostátních televizích s odkazem na právě zmiňovaný web www.mypracujeme.cz s databází lidí, kteří mají dlouhodobý zájem pracovat. Televizní spoty je možné shlédnout v následujících videích:

Kampaň „My pracujeme – Dát šanci stojí jen Vaše odhodlání“ je realizována v rámci projektu Roma MATRIX. Roma MATRIX je evropský projekt, který si klade za cíl boj proti rasismu, netoleranci a xenofobii vůči Romům a zvýšení jejich integrace skrze akční programy napříč Evropou. Roma MATRIX je veden Migration Yorkshire a je partnerstvím 20 organizací z 10 členských zemí EU, v nichž žije 85 % romské populace Evropské unie (více na stránkách www.romamatrix.eu). Projekt je finančně podporován programem Evropské unie „Základní práva a občanství“. Realizace kampaně je spolufinancována příspěvky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Jihomoravského kraje.

„Několik let pročítám nebo poslouchám diskuze, že Romové pracovat nechtějí a různé argumenty, proč tomu tak je, ať už ze strany majority nebo Romů. Myslím si, že je ideální čas, přestat se vzájemně obviňovat a odhodlat se k činům. Zaměstnavatelé, odhodlejte se dát šanci i Romům ukázat, že umí a chtějí pracovat. Romové, odhodlejme se říkat si o práci a o to, co opravdu chceme, více způsoby. Neobviňujme se, odhodlejme se,“ uvedla Ivona Parčiová.

IQ Roma servis
Přečteno: 658x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, Zaměstnanost, Zaměstnávání, Práce, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo