romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

IQ Roma servis dnes spouští kampaň "Dát šanci stojí jen Vaše odhodlání"

Brno, 4.8.2014 13:23, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Občanské sdružení IQ Roma servis, ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi a samotnými Romy, právě dnes spouští pokračování úspěšné kampaně „My pracujeme“ s novým výstižným podtitulem "Dát šanci stojí jen Vaše odhodlání". Tento podtitul reaguje na cílovou skupinu a cíl kampaně, což jsou zaměstnavatelé a podpora zaměstnanosti Romů.

Celostátní kampaň má několik nástrojů, přičemž jedním z nejdůležitějších nástrojů kampaně je webová stránka www.mypracujeme.cz. IQ Roma servis ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi tímto nástrojem může přímo vytvářet a vkládat profily svých romských klientů hledajících si práci. Tato webová stránka současně poslouží zaměstnavatelům jako nástroj pro nalezení uchazeče o zaměstnání spolu s referencemi organizace, která je v přímém kontaktu s dotyčným klientem.

Motivací pro zaměstnavatele může být kromě získání pracovníka, který má zájem opravdu pracovat, i získání značky Ethnic Friendly zaměstnavatel. Značka Ethnic Friendly zaměstnavatel slouží jako ocenění pro ty zaměstnavatele, kteří se hlásí k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem a ve své personální praxi tuto zásadu naplňují. Několikaletá praxe s udělováním této značky ukázala, že titul Ethnic Friendly zaměstnavatel může pro firmu znamenat získání společenské prestiže a významného vlivu při kooperacích se zahraničními partnery. Více na http://www.ethnic-friendly.cz/.

Dalšími nástroji podpory cílů kampaně jsou televizní spoty, které mimo jiné prezentují zkušenosti zaměstnavatelů se svými pracovníky romského etnika. Spoty budou odvysílané během měsíce srpna v celostátních televizích s odkazem na právě zmiňovaný web www.mypracujeme.cz s databází lidí, kteří mají dlouhodobý zájem pracovat. Televizní spoty je možné shlédnout v následujících videích:

Kampaň „My pracujeme – Dát šanci stojí jen Vaše odhodlání“ je realizována v rámci projektu Roma MATRIX. Roma MATRIX je evropský projekt, který si klade za cíl boj proti rasismu, netoleranci a xenofobii vůči Romům a zvýšení jejich integrace skrze akční programy napříč Evropou. Roma MATRIX je veden Migration Yorkshire a je partnerstvím 20 organizací z 10 členských zemí EU, v nichž žije 85 % romské populace Evropské unie (více na stránkách www.romamatrix.eu). Projekt je finančně podporován programem Evropské unie „Základní práva a občanství“. Realizace kampaně je spolufinancována příspěvky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Jihomoravského kraje.

„Několik let pročítám nebo poslouchám diskuze, že Romové pracovat nechtějí a různé argumenty, proč tomu tak je, ať už ze strany majority nebo Romů. Myslím si, že je ideální čas, přestat se vzájemně obviňovat a odhodlat se k činům. Zaměstnavatelé, odhodlejte se dát šanci i Romům ukázat, že umí a chtějí pracovat. Romové, odhodlejme se říkat si o práci a o to, co opravdu chceme, více způsoby. Neobviňujme se, odhodlejme se,“ uvedla Ivona Parčiová.

IQ Roma servis
Přečteno: 623x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, Zaměstnanost, Zaměstnávání, Práce, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo