romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Irena Drevňáková získala společně s dvěma muži titul "Gentleman silnic"

Telč, 30.8.2012 16:40, (ROMEA)
Irena Drevňáková s jednou ze tří dcer. Foto František Kostlán
Irena Drevňáková s jednou ze tří dcer. Foto František Kostlán

Irena Drevňáková dnes společně s Romanem Červenkou a Jiřím Kadlecem získala titul "Gentleman silnic", který jim v v Telči předaly Česká pojišťovna a Policie ČR. Trojice lidí získala ocenění za to, že bez zaváhání zasáhli u vážné dopravní nehody, při které narazilo vozidlo s pětičlennou posádkou do stromu a následně se odmrštilo do rybníka, kde zmizelo pod hladinou.

Ve chvíli, kdy se celá nehoda odehrála, byla naštěstí poblíž právě Irena Drevňáková, čtyřiadvacetiletá matka tří dcer (7, 4 a 2 roky), která zavolala záchranku a začala zraněné vytahovat z vody. V průběhu zachraňování jí pomohl také Roman Červenka, který se předtím opodál koupal, a také Jiří Kadlec.

„Vzala jsem sestřenku, že se projdeme s dětmi. Najednou o kus dál slyším smyk a velkou ránu. Otočila jsem kočár a začala tam utíkat. Od rybníka vyběhl pán a volal, že neumí plavat a ať zavolám záchranku, že tam někdo zahučel do vody. Ještě jsem za běhu stihla zavolat záchranku, když jsem doběhla na místo, pustila jsem kočár (pohlídala ho sestřenka), telefon a hned jsem skákala do vody,“ řekla Irena Drevňáková serveru Romea.cz.

„Skočila jsem do vody a prvně jsem pomohla té holce, která měla polámané či pořezané nohy na střechu auta. Potopila jsem se znovu a okýnkem jsem vytáhla prvního kluka, který byl v bezvědomí. Držela jsem mu hlavu na rameni, aby se neutopil. V tom na mě začali řvát, že je tam ještě malá holka. Myslela jsem v tu chvíli, že jde o dítě. Toho kluka jsem povytáhla za kapsy a dala jsem ho na střechu. Šahala jsem po té holce, nahmatala jsem její vlasy, chtěla jsem ji vytáhnout, ale byla zaklíněná. Mezitím do vody skočil pan Červenka a ten mi pak pomohl vlastně se vším.“

Děvče se nakonec také podařilo zachránit. „Držela jsem ji za hlavu, vyplivla mi do ruky krev a pár zubů,“ dodala Irena Drevňáková.

Mladá žena poté vylovila dalšího mladého muže, který byl v bezvědomí, asi půl hodiny jej držela nad hladinou, než se probral. Alespoň tak dlouhé jí to v tu chvíli připadalo. „Ve vodě jsem byla dohromady hodinu a deset minut,“ dodává.

Trojice odvážných záchranářů zůstala na místě až do příletu vrtulníku a zraněným poskytl psychickou podporu.

Cena Gentleman silnic je Českou pojišťovnou a Policií ČR udělována od roku 2004.

voj, Server IDnes.cz, Regiony24.cz
Přečteno: 1403x
 

Kam dál:

Štítky:  

Soužití, Nehoda, Osobnosti, Irena DrevňákováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo