romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islamofobové chtějí pořádat seminář v Senátu pod záštitou prezidenta Miloše Zemana

20.10.2015 10:29
V úterý 27. října 2015 by se měla v Senátu uskutečnit islamofobní konference pod záštitou prezidenta Miloše Zemana (Koláž: Romea.cz)
V úterý 27. října 2015 by se měla v Senátu uskutečnit islamofobní konference pod záštitou prezidenta Miloše Zemana (Koláž: Romea.cz)

Prezident ČR Miloš Zeman udělil záštitu nad seminářem, který chce na půdě Senátu uspořádat senátor Jan Veleba ze Strany práv občanů (SPO). Hlavní slovo by měli dostat propojené islamofobní spolky jako Blok proti Islámu (BPI) nebo iniciativa Islám v ČR nechceme (IVČRN). Rozhodnutí, zda se seminář 27. října v Senátu uskuteční, padne ve čtvrtek, kdy o něm bude rozhodovat příslušná komise. Jako první o akci informoval server Antifa.cz a Aktuálně.cz.

Pozvánku na "prestižní akci se záštitou prezidenta" nazvanou Konference Evropa, imigrace, a Islám zveřejnila minulou středu iniciativa IVČRN. Mezi pozvanými jsou vesměs odpůrci imigrace a islámu. Například sociolog Petr Hampl, šéf Úsvitu Miroslav Lidinský či předseda Institutu mezikulturních studií Václav Janoušek. V seznamu přednášejících je i bývalý europoslanec Ivo Strejček z Institutu Václava Klause. Tématem bude například Džihád imigrací, Strategie obrany proti politickému islámu, Imigrace jako jeden z projevů krize EU nebo Politická korektnost jako zdroj rezignace na obranu evropských hodnot.

Minulý týden však v Senátu o chystaném semináři (konferenci) nevěděl nikdo nic. "Kancelář Senátu neobdržela žádost o konání akce, bez které nemůže být taková konference připravena a pořádána. Pořadatelé byli vyzvání předsedou Senátu k vysvětlení a v této chvíli považujeme šíření pozvánky za zneužití našeho oficiálního loga," zveřejnil oficiální vyjádření Senátu na svém facebookovém profilu novinář Jan Moláček.

Podle serveru Aktuálně.cz poté, minulý čtvrtek, přišla oficiální žádost klubu SPO, KSČM a Severočech do kanceláře Senátu.

"Musí se na to vybavit spis, je to poměrně administrativně složitá záležitost. Je to tudíž velmi natěsno, ve smyslu zvaní lidí, potvrzování účastí, zajištění bezpečnosti, ale i například občerstvení," vysvětlila pro Aktuálně.cz tisková tajemnice Senátu Eva Davidová, co všechno musí úředníci zařídit. Běžně vyřízení takto velkých akcí podle mluvčí trvá měsíc až dva.

"Hlavní podmínkou je písemná žádost. Když něco takového chci uspořádat, tak musím říct, jací lidé tam budou, jaký okruh lidí má být pozván a tak dále. A v době, kdy mně volali, pravidla splněna nebyla, a proto jsem řekla, že podám návrh na zamítnutí," prohlásila předsedkyně komise Božena Sekaninová (ČSSD).

Jak uvedl jeden z organizátorů a řečníků, konference se určitě uskuteční. "Pokud ji Senát neschválí, přesuneme se do předem připravených náhradních prostor," napsal na facebookových stránkách akce Václav Janoušek.

Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček potvrdil, že Miloš Zeman udělil akci záštitu. "Konference je výjimkou v záplavě mainstreamové propagandy, které musí čelit nejenom česká, ale celá evropská veřejnost," vysvětlil, proč hlava státu akci podpořila.

Chystaná akce v Senátu není první podobnou sešlostí na půdě Parlamentu ČR. V pondělí se například konal v Poslanecké sněmovně seminář Imigrační krize a islám pod záštitou poslanců Marka Černocha a Jany Hnykové (oba Úsvit-NK) ve spolupráci s Blokem proti islámu. Semináře se zúčastnil i jeden z vůdců protiislámského a protiuprchlického hnutí v ČR Martin Konvička. Žádní poslanci, kromě těch z Úsvitu, se však semináře nezúčastnili.

Přečteno: 631x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islám, Islamofobie, Senát, Miloš Zeman, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo