romea - logo
8. července 2020 (středa)
svátek má Nora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islamofobové chtějí pořádat seminář v Senátu pod záštitou prezidenta Miloše Zemana

20.10.2015 10:29
V úterý 27. října 2015 by se měla v Senátu uskutečnit islamofobní konference pod záštitou prezidenta Miloše Zemana (Koláž: Romea.cz)
V úterý 27. října 2015 by se měla v Senátu uskutečnit islamofobní konference pod záštitou prezidenta Miloše Zemana (Koláž: Romea.cz)

Prezident ČR Miloš Zeman udělil záštitu nad seminářem, který chce na půdě Senátu uspořádat senátor Jan Veleba ze Strany práv občanů (SPO). Hlavní slovo by měli dostat propojené islamofobní spolky jako Blok proti Islámu (BPI) nebo iniciativa Islám v ČR nechceme (IVČRN). Rozhodnutí, zda se seminář 27. října v Senátu uskuteční, padne ve čtvrtek, kdy o něm bude rozhodovat příslušná komise. Jako první o akci informoval server Antifa.cz a Aktuálně.cz.

Pozvánku na "prestižní akci se záštitou prezidenta" nazvanou Konference Evropa, imigrace, a Islám zveřejnila minulou středu iniciativa IVČRN. Mezi pozvanými jsou vesměs odpůrci imigrace a islámu. Například sociolog Petr Hampl, šéf Úsvitu Miroslav Lidinský či předseda Institutu mezikulturních studií Václav Janoušek. V seznamu přednášejících je i bývalý europoslanec Ivo Strejček z Institutu Václava Klause. Tématem bude například Džihád imigrací, Strategie obrany proti politickému islámu, Imigrace jako jeden z projevů krize EU nebo Politická korektnost jako zdroj rezignace na obranu evropských hodnot.

Minulý týden však v Senátu o chystaném semináři (konferenci) nevěděl nikdo nic. "Kancelář Senátu neobdržela žádost o konání akce, bez které nemůže být taková konference připravena a pořádána. Pořadatelé byli vyzvání předsedou Senátu k vysvětlení a v této chvíli považujeme šíření pozvánky za zneužití našeho oficiálního loga," zveřejnil oficiální vyjádření Senátu na svém facebookovém profilu novinář Jan Moláček.

Podle serveru Aktuálně.cz poté, minulý čtvrtek, přišla oficiální žádost klubu SPO, KSČM a Severočech do kanceláře Senátu.

"Musí se na to vybavit spis, je to poměrně administrativně složitá záležitost. Je to tudíž velmi natěsno, ve smyslu zvaní lidí, potvrzování účastí, zajištění bezpečnosti, ale i například občerstvení," vysvětlila pro Aktuálně.cz tisková tajemnice Senátu Eva Davidová, co všechno musí úředníci zařídit. Běžně vyřízení takto velkých akcí podle mluvčí trvá měsíc až dva.

"Hlavní podmínkou je písemná žádost. Když něco takového chci uspořádat, tak musím říct, jací lidé tam budou, jaký okruh lidí má být pozván a tak dále. A v době, kdy mně volali, pravidla splněna nebyla, a proto jsem řekla, že podám návrh na zamítnutí," prohlásila předsedkyně komise Božena Sekaninová (ČSSD).

Jak uvedl jeden z organizátorů a řečníků, konference se určitě uskuteční. "Pokud ji Senát neschválí, přesuneme se do předem připravených náhradních prostor," napsal na facebookových stránkách akce Václav Janoušek.

Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček potvrdil, že Miloš Zeman udělil akci záštitu. "Konference je výjimkou v záplavě mainstreamové propagandy, které musí čelit nejenom česká, ale celá evropská veřejnost," vysvětlil, proč hlava státu akci podpořila.

Chystaná akce v Senátu není první podobnou sešlostí na půdě Parlamentu ČR. V pondělí se například konal v Poslanecké sněmovně seminář Imigrační krize a islám pod záštitou poslanců Marka Černocha a Jany Hnykové (oba Úsvit-NK) ve spolupráci s Blokem proti islámu. Semináře se zúčastnil i jeden z vůdců protiislámského a protiuprchlického hnutí v ČR Martin Konvička. Žádní poslanci, kromě těch z Úsvitu, se však semináře nezúčastnili.

Přečteno: 636x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islám, Islamofobie, Senát, Miloš Zeman, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo