romea - logo
8. srpna 2020 (sobota)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ivona Shafaq: Lidé si myslí že nemusí při nouzovém stavu platit nájem, dostávají se do problému

10.4.2020 19:11

Dalším hostem v sérii krátkých rozhovorů s osobnostmi, kteří nám pomáhají zvládnout situaci a aktivně se zapojují ve svém okolí v období současné krize je Ivona Shafaq, vedoucí komunitního centra IQ Roma servis v Brně.

"Nouzový stav nám velmi komplikuje terénní práci. Chybí nám jasné metodické pokyny MPSV. Klienty kontaktujeme přes sociální sítě. Snažíme se jim zajišžovat základní ochranné pomůcky, dezinfekci, potraviny, a nejnutnější komunikaci s úřady. Velký problém který řešíme je placení nájmů. Lidé si totiž myslí, že ho v nouzovém stavu platit nemusí. Problémů je celá řada a my se učíme novým praktikám, jak je zvládat," vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV vedoucí komunitního centra IQ Roma servis v Brně Ivona Shafaq.

Celý rozhovor můžete vidět na ROMEA TV dnes 7. dubna ve 21:00 hodin.

Přečteno: 1010x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, IQ Roma servis, Brno, Komunitní centrumHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo