romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ivona Shafaq: Lidé si myslí že nemusí při nouzovém stavu platit nájem, dostávají se do problému

10.4.2020 19:11

Dalším hostem v sérii krátkých rozhovorů s osobnostmi, kteří nám pomáhají zvládnout situaci a aktivně se zapojují ve svém okolí v období současné krize je Ivona Shafaq, vedoucí komunitního centra IQ Roma servis v Brně.

"Nouzový stav nám velmi komplikuje terénní práci. Chybí nám jasné metodické pokyny MPSV. Klienty kontaktujeme přes sociální sítě. Snažíme se jim zajišžovat základní ochranné pomůcky, dezinfekci, potraviny, a nejnutnější komunikaci s úřady. Velký problém který řešíme je placení nájmů. Lidé si totiž myslí, že ho v nouzovém stavu platit nemusí. Problémů je celá řada a my se učíme novým praktikám, jak je zvládat," vysvětluje v rozhovoru pro ROMEA TV vedoucí komunitního centra IQ Roma servis v Brně Ivona Shafaq.

Celý rozhovor můžete vidět na ROMEA TV dnes 7. dubna ve 21:00 hodin.

Přečteno: 1023x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, IQ Roma servis, Brno, Komunitní centrumHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo