romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jan Balog, člen výboru pro národnostní menšiny pražského zastupitelstva, úzce spolupracuje s nevládními organizacemi

21.10.2019 11:35
Jan Balog, bývalý místopředseda Rady vlády pro záležitosti romské menšiny
Jan Balog, bývalý místopředseda Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

Jan Balog se stal členem Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva hlavního města Prahy (MHMP), kam jej nominovaly romské a proromské pražské organizace. Poté založil pracovní skupinu, kde se scházejí zástupci těchto nevládek.

"Založil jsem ji proto, abych mohl ve výboru působit dobře a efektivně, ale hlavně s podporou všech neziskových organizací. Mým cílem je zastupovat Romy s co nejširší podporou všech, kdo v této problematice pracují," sdělil Ján Balog serveru Romea.cz.

Do této pracovní skupiny patří všechny pražské romské a proromské organizace, které dlouhodobě pracují na území hlavního města Prahy. Na jejím posledním setkání bylo přítomných 20 zástupců jednotlivých organizací. Probírali kromě jiného i dotační tituly, které nabízí pražská radnice, návrhy na kandidáty do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a diskutovali na téma reprezentace romské menšiny navenek. 

Cílem skupiny je dobře a efektivně zastupovat zájmy Romské národnostní menšiny žijící na území hlavního města Prahy. "Tato skupina není uzavřená, naopak jsme se rozhodli být skupinou otevřenou pro všechny budoucí potencionální zájemce o spolupráci s námi. Klademe si za cíl přinášet samosprávě a politickým zástupcům zvolených do pražského zastupitelstva komplexní návrhy na řešení problémů romské menšiny. Chceme také do budoucna být respektovaným partnerem pro spolupráci s jinými národnostními menšinami v Praze," říká Balog.

Skupina se bude pravidelně scházet minimálně jednou za dva měsíce s ohledem na zasedání Výboru pro národnostní menšiny MHMP. Témata do této pracovní skupiny budou přinášet všichni členové ale i stálí hosté. Na prvních dvou setkáních se účastníci snažili nalézt společné cíle a ustanovit pravidla pro společnou práci.

Pro nejbližší období vidí Balog jako cíl dosáhnout u místní samosprávy, politiků, ale nejen u nich, respektovaného partnera pro vzájemný dialog. "Chci hlavně do této pracovní skupiny vnést klid a pohodu pro vzájemné respektování. Dále vidím jako velmi důležité začít pracovat na změně mediálního obrazu romské menšiny, nejen v Praze," dodal Balog.

Přečteno: 1267x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Praha, Romové, Lidská práva, Občanská společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo