romea - logo
22. září 2021 (středa)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jan Balog, člen výboru pro národnostní menšiny pražského zastupitelstva, úzce spolupracuje s nevládními organizacemi

21.10.2019 11:35
Jan Balog, bývalý místopředseda Rady vlády pro záležitosti romské menšiny
Jan Balog, bývalý místopředseda Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

Jan Balog se stal členem Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva hlavního města Prahy (MHMP), kam jej nominovaly romské a proromské pražské organizace. Poté založil pracovní skupinu, kde se scházejí zástupci těchto nevládek.

"Založil jsem ji proto, abych mohl ve výboru působit dobře a efektivně, ale hlavně s podporou všech neziskových organizací. Mým cílem je zastupovat Romy s co nejširší podporou všech, kdo v této problematice pracují," sdělil Ján Balog serveru Romea.cz.

Do této pracovní skupiny patří všechny pražské romské a proromské organizace, které dlouhodobě pracují na území hlavního města Prahy. Na jejím posledním setkání bylo přítomných 20 zástupců jednotlivých organizací. Probírali kromě jiného i dotační tituly, které nabízí pražská radnice, návrhy na kandidáty do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a diskutovali na téma reprezentace romské menšiny navenek. 

Cílem skupiny je dobře a efektivně zastupovat zájmy Romské národnostní menšiny žijící na území hlavního města Prahy. "Tato skupina není uzavřená, naopak jsme se rozhodli být skupinou otevřenou pro všechny budoucí potencionální zájemce o spolupráci s námi. Klademe si za cíl přinášet samosprávě a politickým zástupcům zvolených do pražského zastupitelstva komplexní návrhy na řešení problémů romské menšiny. Chceme také do budoucna být respektovaným partnerem pro spolupráci s jinými národnostními menšinami v Praze," říká Balog.

Skupina se bude pravidelně scházet minimálně jednou za dva měsíce s ohledem na zasedání Výboru pro národnostní menšiny MHMP. Témata do této pracovní skupiny budou přinášet všichni členové ale i stálí hosté. Na prvních dvou setkáních se účastníci snažili nalézt společné cíle a ustanovit pravidla pro společnou práci.

Pro nejbližší období vidí Balog jako cíl dosáhnout u místní samosprávy, politiků, ale nejen u nich, respektovaného partnera pro vzájemný dialog. "Chci hlavně do této pracovní skupiny vnést klid a pohodu pro vzájemné respektování. Dále vidím jako velmi důležité začít pracovat na změně mediálního obrazu romské menšiny, nejen v Praze," dodal Balog.

Přečteno: 1342x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Praha, Romové, Lidská práva, Občanská společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo