romea - logo
23. října 2020 (pátek)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jana Hanzlíková: Zákon chrání nájemníky před výpovědí, ale má na to několik podmínek.

24.4.2020 16:33

Nájemníci nebudou muset platit nájemné, pokud budou mít problémy s jeho úhradou. To se ale nebude vztahovat na poplatky za služby. Kvůli nezaplacení nebudou moci dostat z bytu výpověď. Rozhodla o tom tento týden poslanecká sněmovna. Nájemné však musí zaplatit do konce roku.

“Cílem zákona je opravdu ochránit zranitelné nájemce, a to v případech kdy selžou jiná opatření. Chrání je předtím, aby dostali v rozhodné době výpověď z nájmu, což v této době považujeme za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková.

Podle ní by se lidé, co se dostanou do finančních potíží neměli potýkat s tím, že si budou muset zároveň hledat nové bydlení.

“Rozhodná doba, to je doba, kdy můžou mít snížený nájem a nebo ho nemusí platit je od 12. března do 31. července tohoto roku,” uvádí náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková pro ROMEA TV.

V rozhovoru náměstkyně dále vysvětluje, že zákon neplatí pro každého, ale vztahuje jen na lidi, kteří se dostali do finančních problémů prokazatelně kvůli vládním opatřením proti koronavirové epidemii.

Celý rozhovor můžete shlédnout již dnes ve 20:00 hodin na ROMEA TV!

Přečteno: 989x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Bydlení, Vláda, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocněníCOVID-19 podvod, jak ta nemoc je smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo