romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jana Hanzlíková: Zákon chrání nájemníky před výpovědí, ale má na to několik podmínek.

24.4.2020 16:33

Nájemníci nebudou muset platit nájemné, pokud budou mít problémy s jeho úhradou. To se ale nebude vztahovat na poplatky za služby. Kvůli nezaplacení nebudou moci dostat z bytu výpověď. Rozhodla o tom tento týden poslanecká sněmovna. Nájemné však musí zaplatit do konce roku.

“Cílem zákona je opravdu ochránit zranitelné nájemce, a to v případech kdy selžou jiná opatření. Chrání je předtím, aby dostali v rozhodné době výpověď z nájmu, což v této době považujeme za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková.

Podle ní by se lidé, co se dostanou do finančních potíží neměli potýkat s tím, že si budou muset zároveň hledat nové bydlení.

“Rozhodná doba, to je doba, kdy můžou mít snížený nájem a nebo ho nemusí platit je od 12. března do 31. července tohoto roku,” uvádí náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková pro ROMEA TV.

V rozhovoru náměstkyně dále vysvětluje, že zákon neplatí pro každého, ale vztahuje jen na lidi, kteří se dostali do finančních problémů prokazatelně kvůli vládním opatřením proti koronavirové epidemii.

Celý rozhovor můžete shlédnout již dnes ve 20:00 hodin na ROMEA TV!

Přečteno: 973x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Bydlení, Vláda, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo