romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jana Hanzlíková: Zákon chrání nájemníky před výpovědí, ale má na to několik podmínek.

24.4.2020 16:33

Nájemníci nebudou muset platit nájemné, pokud budou mít problémy s jeho úhradou. To se ale nebude vztahovat na poplatky za služby. Kvůli nezaplacení nebudou moci dostat z bytu výpověď. Rozhodla o tom tento týden poslanecká sněmovna. Nájemné však musí zaplatit do konce roku.

“Cílem zákona je opravdu ochránit zranitelné nájemce, a to v případech kdy selžou jiná opatření. Chrání je předtím, aby dostali v rozhodné době výpověď z nájmu, což v této době považujeme za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková.

Podle ní by se lidé, co se dostanou do finančních potíží neměli potýkat s tím, že si budou muset zároveň hledat nové bydlení.

“Rozhodná doba, to je doba, kdy můžou mít snížený nájem a nebo ho nemusí platit je od 12. března do 31. července tohoto roku,” uvádí náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková pro ROMEA TV.

V rozhovoru náměstkyně dále vysvětluje, že zákon neplatí pro každého, ale vztahuje jen na lidi, kteří se dostali do finančních problémů prokazatelně kvůli vládním opatřením proti koronavirové epidemii.

Celý rozhovor můžete shlédnout již dnes ve 20:00 hodin na ROMEA TV!

Přečteno: 1041x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Bydlení, Vláda, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo