romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jana Hanzlíková: Zákon chrání nájemníky před výpovědí, ale má na to několik podmínek.

24.4.2020 16:33

Nájemníci nebudou muset platit nájemné, pokud budou mít problémy s jeho úhradou. To se ale nebude vztahovat na poplatky za služby. Kvůli nezaplacení nebudou moci dostat z bytu výpověď. Rozhodla o tom tento týden poslanecká sněmovna. Nájemné však musí zaplatit do konce roku.

“Cílem zákona je opravdu ochránit zranitelné nájemce, a to v případech kdy selžou jiná opatření. Chrání je předtím, aby dostali v rozhodné době výpověď z nájmu, což v této době považujeme za hodně důležité,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková.

Podle ní by se lidé, co se dostanou do finančních potíží neměli potýkat s tím, že si budou muset zároveň hledat nové bydlení.

“Rozhodná doba, to je doba, kdy můžou mít snížený nájem a nebo ho nemusí platit je od 12. března do 31. července tohoto roku,” uvádí náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Jana Hanzlíková pro ROMEA TV.

V rozhovoru náměstkyně dále vysvětluje, že zákon neplatí pro každého, ale vztahuje jen na lidi, kteří se dostali do finančních problémů prokazatelně kvůli vládním opatřením proti koronavirové epidemii.

Celý rozhovor můžete shlédnout již dnes ve 20:00 hodin na ROMEA TV!

Přečteno: 778x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Bydlení, Vláda, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo