romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jana Poláková: V Ostravě projekt zdravotní asistence pomohl Romům nemít obavy z lékařů

26.1.2021 18:00

Ještě před nešťastnou tragédií v jedné z tamních nemocnic navštívil tým ROMEA TV Ostravu. Tohle město rázovitého kraje, jak jej sami Ostraváci nazývají, je totiž dlouhá léta plné různých kauz, zpravidla se z nich však dozvídáme o tom méně příjemném.

Právě s tímhle městem je spjatý rozsudek D.H., zdejší ženy už mnoho let zdvihají prapor boje za odškodnění boje proti sterilizaci, kousek odtud došlo k tragické žhářské události na rodinu malé Natálky ve Vítkově, nachází se tu několik sociálně vyloučených lokalit. Je toho samozřejmě mnohem více, my jsme vám ale chtěli v kontrastu k těmto událostem ukázat, že zde žije řada aktivních a úspěšných lidí.

Rázovitých, odhodlaných, schopných se rvát za vlastní sny, ale i důstojnější podmínky pro ostatní. Postupně vám na webu Romea.cz nabídneme videoreportáže a videoportréty, ale představíme je také v příštím ročníku na stránkách Romano voďi.

Jedna ze zajímavých osob, z nichž vám přinášíme video rozhovor je Jana Poláková. Na počátku prosince totiž skončil v Ostravě tříletý projekt organizace Centrom zacílený na zdravotní prevenci v sociálně vyloučených lokalitách.

Zdravotní asistentka Jana Poláková nám prozradila více nejen o důvodech a cílech projektu, ale také o jeho výsledcích. Zasvětila nás i do další činnosti Centromu, například v oblasti vzdělávání a zajeli jsme i do jednoho ze dvou nízkoprahových zařízení fungujícících přímo v těchto lokalitách.

Přečteno: 1508x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zdraví, Zdravotnictví, Ostrava, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, Romové, Romky, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo