romea - logo
21. ledna 2022 (pátek)
svátek má Běla

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jana Poláková: V Ostravě projekt zdravotní asistence pomohl Romům nemít obavy z lékařů

26.1.2020 18:00

Ještě před nešťastnou tragédií v jedné z tamních nemocnic navštívil tým ROMEA TV Ostravu. Tohle město rázovitého kraje, jak jej sami Ostraváci nazývají, je totiž dlouhá léta plné různých kauz, zpravidla se z nich však dozvídáme o tom méně příjemném.

Právě s tímhle městem je spjatý rozsudek D.H., zdejší ženy už mnoho let zdvihají prapor boje za odškodnění boje proti sterilizaci, kousek odtud došlo k tragické žhářské události na rodinu malé Natálky ve Vítkově, nachází se tu několik sociálně vyloučených lokalit. Je toho samozřejmě mnohem více, my jsme vám ale chtěli v kontrastu k těmto událostem ukázat, že zde žije řada aktivních a úspěšných lidí.

Rázovitých, odhodlaných, schopných se rvát za vlastní sny, ale i důstojnější podmínky pro ostatní. Postupně vám na webu Romea.cz nabídneme videoreportáže a videoportréty, ale představíme je také v příštím ročníku na stránkách Romano voďi.

Jedna ze zajímavých osob, z nichž vám přinášíme video rozhovor je Jana Poláková. Na počátku prosince totiž skončil v Ostravě tříletý projekt organizace Centrom zacílený na zdravotní prevenci v sociálně vyloučených lokalitách.

Zdravotní asistentka Jana Poláková nám prozradila více nejen o důvodech a cílech projektu, ale také o jeho výsledcích. Zasvětila nás i do další činnosti Centromu, například v oblasti vzdělávání a zajeli jsme i do jednoho ze dvou nízkoprahových zařízení fungujícících přímo v těchto lokalitách.

Přečteno: 1651x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zdraví, Zdravotnictví, Ostrava, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, Romové, Romky, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo