romea - logo
11. července 2020 (sobota)
svátek má Olga
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jana Poláková: V Ostravě projekt zdravotní asistence pomohl Romům nemít obavy z lékařů

26.1.2020 18:00

Ještě před nešťastnou tragédií v jedné z tamních nemocnic navštívil tým ROMEA TV Ostravu. Tohle město rázovitého kraje, jak jej sami Ostraváci nazývají, je totiž dlouhá léta plné různých kauz, zpravidla se z nich však dozvídáme o tom méně příjemném.

Právě s tímhle městem je spjatý rozsudek D.H., zdejší ženy už mnoho let zdvihají prapor boje za odškodnění boje proti sterilizaci, kousek odtud došlo k tragické žhářské události na rodinu malé Natálky ve Vítkově, nachází se tu několik sociálně vyloučených lokalit. Je toho samozřejmě mnohem více, my jsme vám ale chtěli v kontrastu k těmto událostem ukázat, že zde žije řada aktivních a úspěšných lidí.

Rázovitých, odhodlaných, schopných se rvát za vlastní sny, ale i důstojnější podmínky pro ostatní. Postupně vám na webu Romea.cz nabídneme videoreportáže a videoportréty, ale představíme je také v příštím ročníku na stránkách Romano voďi.

Jedna ze zajímavých osob, z nichž vám přinášíme video rozhovor je Jana Poláková. Na počátku prosince totiž skončil v Ostravě tříletý projekt organizace Centrom zacílený na zdravotní prevenci v sociálně vyloučených lokalitách.

Zdravotní asistentka Jana Poláková nám prozradila více nejen o důvodech a cílech projektu, ale také o jeho výsledcích. Zasvětila nás i do další činnosti Centromu, například v oblasti vzdělávání a zajeli jsme i do jednoho ze dvou nízkoprahových zařízení fungujícících přímo v těchto lokalitách.

Přečteno: 1558x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zdraví, Zdravotnictví, Ostrava, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, Romové, Romky, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo