romea - logo
5. prosince 2020 (sobota)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jana Poláková: V Ostravě projekt zdravotní asistence pomohl Romům nemít obavy z lékařů

26.1.2020 18:00

Ještě před nešťastnou tragédií v jedné z tamních nemocnic navštívil tým ROMEA TV Ostravu. Tohle město rázovitého kraje, jak jej sami Ostraváci nazývají, je totiž dlouhá léta plné různých kauz, zpravidla se z nich však dozvídáme o tom méně příjemném.

Právě s tímhle městem je spjatý rozsudek D.H., zdejší ženy už mnoho let zdvihají prapor boje za odškodnění boje proti sterilizaci, kousek odtud došlo k tragické žhářské události na rodinu malé Natálky ve Vítkově, nachází se tu několik sociálně vyloučených lokalit. Je toho samozřejmě mnohem více, my jsme vám ale chtěli v kontrastu k těmto událostem ukázat, že zde žije řada aktivních a úspěšných lidí.

Rázovitých, odhodlaných, schopných se rvát za vlastní sny, ale i důstojnější podmínky pro ostatní. Postupně vám na webu Romea.cz nabídneme videoreportáže a videoportréty, ale představíme je také v příštím ročníku na stránkách Romano voďi.

Jedna ze zajímavých osob, z nichž vám přinášíme video rozhovor je Jana Poláková. Na počátku prosince totiž skončil v Ostravě tříletý projekt organizace Centrom zacílený na zdravotní prevenci v sociálně vyloučených lokalitách.

Zdravotní asistentka Jana Poláková nám prozradila více nejen o důvodech a cílech projektu, ale také o jeho výsledcích. Zasvětila nás i do další činnosti Centromu, například v oblasti vzdělávání a zajeli jsme i do jednoho ze dvou nízkoprahových zařízení fungujícících přímo v těchto lokalitách.

Přečteno: 1579x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zdraví, Zdravotnictví, Ostrava, Sociálně vyloučené lokality, Sociální, sociální práce, sociální služby, Romové, Romky, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo