romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

„Jedno odmítnutí cigána rasismus nedělá,“ lajkoval ombudsman Křeček, teď se ke svému jednání odmítá vyjádřit

11.3.2020 17:09
Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Commons)
Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Commons)

Zakladatel hnutí Žít Brno a bývalý zastupitel Brna Matěj Hollan ostře vystoupil proti veřejnému ochránci práv Stanislavu Křečkovi. Ten minulý týden na sociální síti Facebook olajkoval komentář "Jedno odmítnutí cigana rasismus nedělá". Server Romea.cz požádal ombudsmana o vyjádření, Křeček to ale podle informací od jeho tiské mluvčí Ivy Hrazdílkové odmítl.

Ombudsman Stanislav Křeček dal na sociální síti "lajk" (symbol "To se mi líbí") u zmíněného komentáře, který se objevil pod příspěvkem Matěje Hollana, v němž kritizoval právě Křečkův postoj vůči případům diskriminace Romů na trhu s bydlením.

K tomu se serveru Romea.cz odmítl Křeček vyjádřit. Server ale získal vyjádření Matěje Hollana, proč se rozhodl na Křečkovo jednání upozornit. Podle jeho slov je institut Veřejného ochránce práv jedním z nejdůležitějších úřadů, který má zaručovat rovnost před zákonem a právo nebýt diskriminován kvůli svému vyznání, rase, etniku a podobně. 

"Stanislav Křeček to nejen bagatelizuje, ale i popírá. Tvrdí, že tady není vůbec žádná diskriminace, což potvrzuje, že tomu nerozumí. Je důležité, aby se na to upozorňovalo, aby o tom informovala média, neustále. Protože takový ombudsman je jen pro ostudu. Mimo jiné jsem přesvědčen, že to porušuje i nařízení a zásady Evropy," uvedl pro server Romea.cz Hollan.

"Pan Křeček mohl před jmenováním říkat, co chtěl, vymezovat se proti paní Šabatové. Mohli jsme se tvářit, že je to politika, že je to sport a nebrat ty jeho názory úplně vážně, že to tak skutečně nemyslí, dát mu šanci. Ale teď se ukazuje, že on skutečně neví, co má veřejný ochránce práv dělat. Vypadá to, že si asi nikdy nečetl Antidiskriminační zákon a neví, jaká je jeho agenda. Potvrzuje to každý den, když se vymezuje proti tomu, aby veřejný ochránce práv řešil ochranu dětí nebo když lajkuje rasistický komentář. Nebo když tvrdí, že tady Romové nezažívají žádnou diskriminaci," zhodnotil Hollan pro server Romea.cz působení Křečka ve funkci ombudsmana.

Přečteno: 1560x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ombudsman, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo