romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jiří Čunek se stal předsedou Podvýboru pro lidská práva Senátu ČR

Praha, 10.12.2012 12:03, (ROMEA)
Ilustrační kresba: Jiří ARBE Miňovský/Romea.cz
Ilustrační kresba: Jiří ARBE Miňovský/Romea.cz

JIří Čunek se stal pro některé překvapivě předsedou Podvýboru pro lidská práva a rovné příležitosti. Stalo se tak 6. prosince, kdy Senát schválil změnu na tomto postu. Místo Miluše Horské, která byla zvolena místopředsedkyní Senátu, zaujme v čele podvýboru Jiří Čunek, který nezískal potřebný počet hlasů, když i on předtím kandidoval na post místopředsedy horní komory Parlamentu ČR. To, co vadilo právě pro zisk místopředsednictví, tedy jeho často kontroverzní a protiromské výroky, včetně jeho skandálů a podezření, paradoxně v podvýboru pro lidská práva nevadí.

Podle usnesení se členem Podvýboru pro lidská práva a rovné příležitosti může stát senátor, který se touto problematikou zabývá nebo má o ni zájem, což evidentně podle některých kolegů senátorů Jiří Čunek je.  Statut stálého hosta mohou získat zástupci odborné veřejnosti. Schůze Podvýboru se konají nejméně šestkrát ročně. Seznam členů výboru bude znám až na po proběhnutí registrace, která končí v prosinci.

Po Lianě Janáčkové se tak Jiří Čunek stává dalším senátorem, který respekt a práci tohoto podvýboru poněkud snižuje.

Senátor Čunek je dlouhodobě kritizován za svůj kontroverzní přístup k romské menšině, na problematice se zviditelnil vystěhováním romských rodin ze Vsetína do jiných obcí. Tato kritika společně s jeho soudní kauzou měla vliv i na jeho zmiňované nezvolení místopředsedou Senátu. Kvůli nepřijatelným názorům Jiřího Čunka a Tomia Okamury, vystoupila z Klubu pro obnovu demokracie bývalá ústavní soudkyně Eliška Wágnerová.

Přečteno: 1779x
 

Kam dál:

Štítky:  

Senát, Lidská práva, Jiří ČunekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo