romea - logo
19. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Ivo

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bývalý politik ODS Paulczyňski přirovnal černošského demonstranta k opici. Předseda KDU-ČSL Jurečka na něj podal trestní oznámení

11.6.2020 18:40
Rasistický příspěvek Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS (FOTO: Repro fotografie Víta Hassana)
Rasistický příspěvek Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS (FOTO: Repro fotografie Víta Hassana)

Trestním oznámením reagoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka na výrok Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS. Paulczyňski na svém twitterovém účtu bez svolení autora zveřejnil snímek fotografa Víta Hassana, kde je zobrazen mladý demonstrant tmavé pleti při demonstraci před americkou ambasádou. Paulczyňski doplnil fotografii komentářem "Pan ředitel v zoo by si měl zkontrolovat klece s primáty".

"Současná vlna nenávisti na sociálních sítích je obrovská a už mě to opravdu štve. Proto jsem dnes podal trestní oznámení," uvedl Jurečka na Twitteru.

 

 

Fotografie Víta Hassana je z pražské víkendové demonstrace Black lives matter. Demonstrace proti policejnímu násilí probíhají po celém světě. V Praze proběhla demonstrace v sobotu 6. června. Demonstranti se ze Staroměstského náměstí přesunuli před americkou ambasádu. Většinu demonstrantů tvořili cizinci, kteří měli transparenty s nápisem "I can´t breathe" (nemůžu dýchat), což je věta, kterou policistům dokola opakoval George Floyd při zatčení v americkém městě Minneapolis. Floyd následně zemřel, což vyvolalo vlnu demonstrací nejen ve Spojených státech, ale napříč celým světem. Derek Chauvin, policista, který klečil Floydovi na krku nyní čelí obvinění z vraždy a jeho tři kolegové, kteří byli u tohoto zásahu, byli obviněni z napomáhání vraždě.

Paulczyňski se často ve svých výrocích oubouval v minulosti i do Romů, uprchlíků a dalších skupin lidí a sám sebe už v roce 2009 nazval "designovaným rasistou".

Přečteno: 1442x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Politika, TwitterHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo