romea - logo
29. listopadu 2020 (neděle)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bývalý politik ODS Paulczyňski přirovnal černošského demonstranta k opici. Předseda KDU-ČSL Jurečka na něj podal trestní oznámení

11.6.2020 18:40
Rasistický příspěvek Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS (FOTO: Repro fotografie Víta Hassana)
Rasistický příspěvek Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS (FOTO: Repro fotografie Víta Hassana)

Trestním oznámením reagoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka na výrok Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS. Paulczyňski na svém twitterovém účtu bez svolení autora zveřejnil snímek fotografa Víta Hassana, kde je zobrazen mladý demonstrant tmavé pleti při demonstraci před americkou ambasádou. Paulczyňski doplnil fotografii komentářem "Pan ředitel v zoo by si měl zkontrolovat klece s primáty".

"Současná vlna nenávisti na sociálních sítích je obrovská a už mě to opravdu štve. Proto jsem dnes podal trestní oznámení," uvedl Jurečka na Twitteru.

 

 

Fotografie Víta Hassana je z pražské víkendové demonstrace Black lives matter. Demonstrace proti policejnímu násilí probíhají po celém světě. V Praze proběhla demonstrace v sobotu 6. června. Demonstranti se ze Staroměstského náměstí přesunuli před americkou ambasádu. Většinu demonstrantů tvořili cizinci, kteří měli transparenty s nápisem "I can´t breathe" (nemůžu dýchat), což je věta, kterou policistům dokola opakoval George Floyd při zatčení v americkém městě Minneapolis. Floyd následně zemřel, což vyvolalo vlnu demonstrací nejen ve Spojených státech, ale napříč celým světem. Derek Chauvin, policista, který klečil Floydovi na krku nyní čelí obvinění z vraždy a jeho tři kolegové, kteří byli u tohoto zásahu, byli obviněni z napomáhání vraždě.

Paulczyňski se často ve svých výrocích oubouval v minulosti i do Romů, uprchlíků a dalších skupin lidí a sám sebe už v roce 2009 nazval "designovaným rasistou".

Přečteno: 1296x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Politika, TwitterHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo