romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Bývalý politik ODS Paulczyňski přirovnal černošského demonstranta k opici. Předseda KDU-ČSL Jurečka na něj podal trestní oznámení

11.6.2020 18:40
Rasistický příspěvek Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS (FOTO: Repro fotografie Víta Hassana)
Rasistický příspěvek Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS (FOTO: Repro fotografie Víta Hassana)

Trestním oznámením reagoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka na výrok Petra Paulczyňského, bývalého politika, který stál u zrodu ODS. Paulczyňski na svém twitterovém účtu bez svolení autora zveřejnil snímek fotografa Víta Hassana, kde je zobrazen mladý demonstrant tmavé pleti při demonstraci před americkou ambasádou. Paulczyňski doplnil fotografii komentářem "Pan ředitel v zoo by si měl zkontrolovat klece s primáty".

"Současná vlna nenávisti na sociálních sítích je obrovská a už mě to opravdu štve. Proto jsem dnes podal trestní oznámení," uvedl Jurečka na Twitteru.

 

 

Fotografie Víta Hassana je z pražské víkendové demonstrace Black lives matter. Demonstrace proti policejnímu násilí probíhají po celém světě. V Praze proběhla demonstrace v sobotu 6. června. Demonstranti se ze Staroměstského náměstí přesunuli před americkou ambasádu. Většinu demonstrantů tvořili cizinci, kteří měli transparenty s nápisem "I can´t breathe" (nemůžu dýchat), což je věta, kterou policistům dokola opakoval George Floyd při zatčení v americkém městě Minneapolis. Floyd následně zemřel, což vyvolalo vlnu demonstrací nejen ve Spojených státech, ale napříč celým světem. Derek Chauvin, policista, který klečil Floydovi na krku nyní čelí obvinění z vraždy a jeho tři kolegové, kteří byli u tohoto zásahu, byli obviněni z napomáhání vraždě.

Paulczyňski se často ve svých výrocích oubouval v minulosti i do Romů, uprchlíků a dalších skupin lidí a sám sebe už v roce 2009 nazval "designovaným rasistou".

Přečteno: 1230x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Politika, TwitterHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo