romea - logo
3. prosince 2021 (pátek)
svátek má Svatoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

K prodeji vepřína v Letech musí dát souhlas ještě akcionáři AGPI

22.8.2017 10:01
Jan Čech, místopředseda představenstva společnosti AGPI, která vlastní vepřín na místě bývalého tzv. cikánského tábora v Letech u Písku (FOTO: František Bikár, Romea.cz)
Jan Čech, místopředseda představenstva společnosti AGPI, která vlastní vepřín na místě bývalého tzv. cikánského tábora v Letech u Písku (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Poté, co firma AGPI vlastnící vepřín v Letech na Písecku podepíše kupní smlouvu na prodej areálu státu, musí dát souhlas s prodejem ještě akcionáři AGPI na valné hromadě. Kupní smlouva nabude účinnosti po Novém roce. ČTK to včera řekl místopředseda představenstva AGPI Jan Čech. Vláda včera rozhodla, že od firmy odkoupí vepřín, který stojí na místě bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy.

Valná hromada AGPI bude do konce letošního roku - až poté, co firma kupní smlouvu se státem podepíše. O převodu vepřína hlasovala již valná hromada 31. července, pro bylo 88 procent přítomných akcionářů. Na příští valné hromadě dostanou stejně jako minule otázku, zda souhlasí s převodem.

"Kdyby nesouhlasili, nebylo by možné smlouvu provést. To je zákon o korporacích. To, co jsme provedli, hlasování (na valné hromadě 31. července), bylo zkušební, abychom věděli, jak to dopadne. A souhlasili (akcionáři), aniž by věděli cenu. To byl dobrý signál," řekl Čech.

Valnou hromadu svolá vedení AGPI do konce letošního roku. Kupní smlouva bude podle Čecha účinná až po Novém roce. Na 99 procent si myslí, že faktickým kupcem vepřína bude Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace ministerstva kultury.

Jeden z minoritních akcionářů AGPI chce žalobou zpochybnit záměr odprodat vepřín státu. Čech to ČTK potvrdil. "Je to pan Vrba. Asi před šesti lety napadali nějaké usnesení, soud prohráli, odvolávali se, tam to bylo potvrzeno," řekl Čech.

Vláda včera rozhodla, že Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Stát dosud nezveřejnil částku, na níž se domluvil s firmou AGPI, která přijala nabídku vlády před dvěma týdny. Jan Čech tvrdí, že zatím neví, za kolik vláda vepřín nakonec odkoupí, a proto nebude cenu komentovat. Potvrdil, že vepřín, který je na pozemku o rozloze 7,1 hektaru a v jehož 13 halách je 13.000 prasat, by firma prodala bez zvířat a zaměstnanců.

Přečteno: 668x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo