romea - logo
17. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Hedvika
Loading
rozšířené vyhledávaní

RefuFest 2014: Kampa ožila hudbou a tancem z celého světa

Praha, 13.6.2014 16:03, (ROMEA)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)

V sobotu 7. června proběhl v centru Prahy již 9. ročník multikulturního festivalu RefuFest, který pořádá společnost InBáze.

Celodenní program nabídl hudební vystoupení od afrických rytmů přes židovské písně, romské písně, gospely až po neofunk či surf rock, taneční vystoupení, divadelní představení i workshopy a diskuze.

„RefuFest oslavuje společné soužití majoritní české společnosti s cizinci a poukazuje na skutečnost, že Praha již není homogenním městem, ale stává se kosmopolitním centrem, kde spolu žijí lidé různých národností a náboženství,“ vysvětluje produkční festivalu Václav Kasalický. 

Vstup na celou akci byl zdarma. Hudební koncerty představily pestrou směsici žánrů, stejně jako vystoupení v podání palestinských, vietnamských či afrických tanečníků. Nechyběla ani divadelní představení, workshopy, tematické přednášky a diskuze. Velký zájem byl o diskuzi o dění v Sýrii.

Pro malé návštěvníky byl připraven celodenní program v dětském stanu, kde mohli vidět klauna nebo si kreslit na tváře.

Účastníci festivalu mohli ochutnat exotická jídla - například ze Surmatska, Konga, Sierra Leone, Iran, Egypt a z mnoha dalších zemí. K nejoblíbenějším patřila jídla z Konga a Egypta. 

K tanci a poslechu hrály skupiny: Terne Čhave - Honza Bendík (ČR), Fekete Szeretle (HU), Parne Čilagi (ČR), Gospel Limited, Malalata – slovenští DJové a mnoho dalších. 

Taneční vystoupení: skupiny Zephyr - perský tanec, tradiční palestinský tanec Dabke, soubor vietnamského tance Skrivan, LA MAGIA DEL FLAMENCO Lola Karpenka & a skvělé tance z Ugandy předvedli Immy a Tommy.

FOTOGALERIE

Přečteno: 979x
 

Kam dál:

Štítky:  

Refufest, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo