romea - logo
3. června 2020 (středa)
svátek má Tamara
Loading
rozšířené vyhledávaní

RefuFest 2014: Kampa ožila hudbou a tancem z celého světa

Praha, 13.6.2014 16:03, (ROMEA)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)

V sobotu 7. června proběhl v centru Prahy již 9. ročník multikulturního festivalu RefuFest, který pořádá společnost InBáze.

Celodenní program nabídl hudební vystoupení od afrických rytmů přes židovské písně, romské písně, gospely až po neofunk či surf rock, taneční vystoupení, divadelní představení i workshopy a diskuze.

„RefuFest oslavuje společné soužití majoritní české společnosti s cizinci a poukazuje na skutečnost, že Praha již není homogenním městem, ale stává se kosmopolitním centrem, kde spolu žijí lidé různých národností a náboženství,“ vysvětluje produkční festivalu Václav Kasalický. 

Vstup na celou akci byl zdarma. Hudební koncerty představily pestrou směsici žánrů, stejně jako vystoupení v podání palestinských, vietnamských či afrických tanečníků. Nechyběla ani divadelní představení, workshopy, tematické přednášky a diskuze. Velký zájem byl o diskuzi o dění v Sýrii.

Pro malé návštěvníky byl připraven celodenní program v dětském stanu, kde mohli vidět klauna nebo si kreslit na tváře.

Účastníci festivalu mohli ochutnat exotická jídla - například ze Surmatska, Konga, Sierra Leone, Iran, Egypt a z mnoha dalších zemí. K nejoblíbenějším patřila jídla z Konga a Egypta. 

K tanci a poslechu hrály skupiny: Terne Čhave - Honza Bendík (ČR), Fekete Szeretle (HU), Parne Čilagi (ČR), Gospel Limited, Malalata – slovenští DJové a mnoho dalších. 

Taneční vystoupení: skupiny Zephyr - perský tanec, tradiční palestinský tanec Dabke, soubor vietnamského tance Skrivan, LA MAGIA DEL FLAMENCO Lola Karpenka & a skvělé tance z Ugandy předvedli Immy a Tommy.

FOTOGALERIE

Přečteno: 1022x
 

Kam dál:

Štítky:  

Refufest, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Badaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo