romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kanadské velvyslanectví v Praze vyvěsilo v Mezinárodní den Romů romskou vlajku

11.4.2016 13:37
Na oslavu Mezinárodního dne Romů velvyslanec Otto Jelinek vyvěsil na velvyslanectví Kanady v Praze romskou vlajku. Foto: Facebook Kanadského velvyslanectví
Na oslavu Mezinárodního dne Romů velvyslanec Otto Jelinek vyvěsil na velvyslanectví Kanady v Praze romskou vlajku. Foto: Facebook Kanadského velvyslanectví

Na oslavu Mezinárodního dne Romů v pátek 8. dubna vyvěsil velvyslanec Otto Jelinek na velvyslanectví Kanady v Praze romskou vlajku. Připojili se k němu David Tišer z neziskové organizace ARA ART a stážistka romských projektů na Velvyslanectví Kanady, studentka České zemědělské univerzity Adriana Trejtnarová.

Velvyslanec Kanady Otto Jelinek se ten den také účastnil oslav, které organizace ARA ART pořádala v pražském divadle La Fabrika. Při slavnostním zahájení prohlásil: "Už dlouho dobu žiju zde v České republice a s Romy po celé republice spolupracuji. Já vás mám strašně rád, poněvadž já respektuji, co umíte, co jste, respektuji vaše individuality. Jsem na vás pyšný a myslím, že vy byste měli být pyšní na sebe. To, co umíte, toho je o moc víc, než o čem svět ví."

Otto Jelinek (1940) je kanadský podnikatel a politik českého původu. V srpnu 2013 se tal velvyslancem Kanady v České republice. V mládí se věnoval krasobruslení (společně se sestrou získali titul mistrů světa ve sportovních dvojicích v roce 1962 a 1965). Do Kanady rodina Jelinkova odešla po roce 1948, když jim byla zestátněna továrna na korkové a hliníkové zátky.

Po skončení sportovní kariéry se věnoval podnikání v oblasti sportovních potřeb. Byl poslancem dolní komory kanadského parlamentu (20 let od roku 1972) a ministr pro multikulturalismus, ministr sportu (1984–1988), veřejných prací (1988–1989) a financí (1989–1993) ve vládách Briana Mulroneyho. Do České republiky se vrátil v roce 1994 jako šéf české pobočky a předseda rady ředitelů pro střední Evropu firmy Deloitte & Touche.

Také velvyslanectví USA vyvěsilo u příležitosti oslav Mezinárodního dnu Romů, na budovu v Praze, romskou vlajku a velvyslanec Andrew Schapiro natočil video, ve kterém vyjádřil podporu začlenění Romů do společnosti a zásadám rovného zacházení.

Představitelé USA podporu Romům u příležitosti Mezinárodní dne vyjadřují pravidelně. Letos stejně jako minulý rok vydal stanovisko jménem prezidenta Baracka Obamy ministr zahraničí John Kerry a vlajku vyvěsilo americké velvyslanectví v Bratislavě.

Přečteno: 1595x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kanada, Mezinárodní den Romů, velvyslanectvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo