romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Karika: Mám za sebou první dávku očkování proti koronaviru. Je to cesta k normálnímu životu

4.5.2021 13:33
Karel Karika během očkování proti koronaviru (3. 5. 2021)
Karel Karika během očkování proti koronaviru (3. 5. 2021)

V Česku přibylo v pondělí 2216 potvrzených případů nemoci COVID-19, o 360 méně než před týdnem. Naopak o téměř 11.000 byl vyšší proti minulému pondělí počet aplikovaných dávek očkování proti novému koronaviru, zdravotníci naočkovali 66.507 lidí. Mezi naočkovanými první dávkou je i Karel Karika, místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem a předseda Československé romské unie. Ten si myslí, že právě očkování nám všem umožní návrat k normálnímu životu.

"Mnozí z naší komunity si myslí, že se očkovat nemusí, protože mají protilátky nebo COVID-19 prodělali bez příznaků. Šíření koronaviru je však potřeba zastavit v co nejkratší době, k čemuž očkování může zásadně přispět," uvedl pro zpravodajský server Romea.cz Karel Karika, který uvedl, že byl očkován vakcínou Pfizer a druhou dávku má naplánovanou na 14.5.

"Prosím nepodléhejte hejtům a dezinformacím, že se tato pandemie vyřeší sama. Čím dříve budeme proočkovaní tím rychleji se vrátíme k normálu," dodal pro Romea.cz předseda Československé romské unie Karel Karika.

Epidemická situace v Česku se zlepšuje několik týdnů, spolu s nižšími denními počty nových případů nákazy klesá i počet hospitalizovaných kvůli koronaviru. V současnosti v Česku připadá na 100.000 obyvatel 131 nových případů nákazy za posledních sedm dní, to je o tři méně než předchozí den.

Epidemickou situaci má dál zlepšovat hlavně očkování, které začalo na konci loňského roku. Ukončené očkování proti covidu má v Česku na 1,02 milionu lidí, celkem za čtyři měsíce vakcinace vykázali zdravotníci téměř 3,3 milionu injekcí s očkovací látkou. Nicméně mezi staršími 70 let, kteří patří k neohroženějším skupinám, čeká podle pondělního vyjádření ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) na očkování proti covidu přes 210.000 lidí, skoro dvě třetiny z nich u praktických lékařů. Jeden ze šesti seniorů nad 70 let se zatím k očkování ale vůbec neregistroval.

Přečteno: 905x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, očkování, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo