romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karlovarský kraj chce věnovat prostředky potřebné na prevenci kriminality

Karlovy Vary, 26.11.2013 11:59, (ROMEA)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Karlovarský kraj se rozhodl v příštím roce věnovat přes 200 tisíc korun na aktivity spojené s prevencí kriminality. Čeká se ještě na souhlas ze strany zastupitelstva. Jakmile se tak stane, příspěvky si mezi sebou rozdělí celkem šest organizací.

Příspěvky na prevenci kriminality uděluje Karlovarský kraj od roku 2010. Hlavním cílem je systémová a cílená finanční podpora subjektům působícím v oblasti prevence kriminality na území Karlovarského kraje. Příspěvky jsou určeny zejména na projekty poskytující pomoc ohroženým skupinám dětí a mládeže, informování občanů v oblasti prevence kriminality a vzdělávání osob, uvádí server Českého rozhlasu Rozhlas.cz.

„V letošním roce jsme obdrželi celkem 8 žádostí o příspěvek. Každý ze žadatelů mohl získat až 50 tisíc korun. Rada Karlovarského kraje odsouhlasila příspěvky pro dva projekty, zbylé musí projít schválením zastupitelstva,“ uvedl pro server Rozhlas.cz náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Mezi organizacemi, které získají příspěvek, bude například Římskokatolická farnost z Nejdku, která dostane 39 500 korun na aktivity spojené s prevencí kriminality, kdy se snaží pomáhat matkám samoživitelkám, rodinám, které jsou postiženy alkoholismem a drogově závislým.

Občanské sdružení Český Západ by mělo získat příspěvek ve výši 47 300 korun, a to konkrétně na svůj projekt „Pojeďme třeba na výlet V“, který zahrnuje volnočasové a mimoškolní aktivity pro děti a mládež ze sociálně vyloučené lokality Dobrá Voda.

Pro sdružení Roma Karlovy Vary je určen příspěvek 21 500 korun na prevenci proti šikaně a násilí, tedy aktivity, které by měly zajímavou formou dětem z romských rodin podat základní informace o pravidlech chování ve škole, o šikaně a právní odpovědnosti.

voj, server Rozhlas.cz
Přečteno: 453x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Prevence, Karlovy VaryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo