romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kazatel Mikuláš Vymětal: Bůh chtěl, abychom byli různí a navzájem se tak mohli obohacovat

Praha, 26.8.2013 10:44, (ROMEA)
Tábor Vinohradského evangelického sboru ve skautském středisku Orlovy. (FOTO: Mikuláš Vymětal)
Tábor Vinohradského evangelického sboru ve skautském středisku Orlovy. (FOTO: Mikuláš Vymětal)

Jedna z akcí, která proběhla v sobotu 24.8. na podporu dobrých sousedských vztahů mezi Romy a Neromy, se konala daleko od všech měst, v nichž probíhala nenávistná shromáždění – na táboře Vinohradského evangelického sboru ve skautském středisku Orlovy. Asi padesát účastníků, dětí i dospělých, se sešlo k večerní pobožnosti na text „Bůh stvořil člověka k obrazu svému“.

„Všichni pocházíme z jednoho Adama. Bůh chtěl, abychom byli různí a navzájem se tak mohli obohacovat“, zdůraznil evangelický kazatel Mikuláš Vymětal. Pobožnost doprovodilo promítání obrazů z romských shromáždění v Českých Budějovicích a byla zakončena modlitbou, v níž zaznělo: „Otevírej nám oči, ať v těch druhých, ať jsou na kterékoliv straně a mají jakékoliv názory a barvu kůže, vidíme své bližní, své bratry a sestry. Vždyť země, kterou nám dáváš, je pro nás všechny velká dost.“ Zcela na závěr zazněl spirituál „Ty víš, jak to bolí“.

„Je lépe zapálit alespoň malou svíčku, než nadávat na tmu“, zhodnotil pobožnost i celou situaci jeden z dětských táborníků.

Přečteno: 870x
 

Kam dál:

Štítky:  

pobožnost, Mikuláš Vymětal, proti nenávisti, tolerance, dětský táborHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo