romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Každých sedm minut a pět sekund zemře na koronavirus jeden z nás. Akce Minuta ticha uctí oběti COVID-19 v České republice

19.3.2021 14:20
Ilustrační FOTO: Hasiči Karlovarského kraje HZS KVK, Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Hasiči Karlovarského kraje HZS KVK, Wikimedia Commons

V pondělí, 22. března, uplyne přesně rok od úmrtí prvního člověka v České republice na onemocnění COVID-19. Byl jím 95 letý muž v pražské nemocnici Nemocnici na Bulovce. U příležitosti tohoto smutného výroční budou v pondělí ve 12 hodin vyzvánět kostelní zvony většiny církevních společenství v rámci iniciativy Minuta ticha. Ta je dle organizátorů reakcí na převažující technicko-organizační pojetí pandemie ve veřejné debatě.

„Velmi se v ní zapomínalo na lidský rozměr šíření nemoci a na jeho destruktivní vliv na společnost. Smutek a smrt tak zůstávaly jen ve statistikách, jako bychom opomenuli, že takový rozsah úmrtí se projeví na stavu celé společnosti a na její schopnosti současnou situaci zvládat,“ uvádí ve své výzvě iniciátoři Minuty ticha.

Těmi jsou Jana Hradílková, iniciátorka akcí ve veřejném prostoru, Jan Kašpárek novinář píšící o pandemii a ekologický aktivista a Petr Pospíchal, někdejší politický vězeň disident.

„Každých sedm minut a pět sekund zemře na koronavirus jeden z nás. Údaje z posledních dnů, v nichž počet zemřelých stoupá, jsou opravdu takto tragické. Další zemřelí se objeví ve statistikách nad úmrtí, které budou dopočítány s několikatýdenním zpožděním…,“ uvádí na stránkách minutaticha.cz Pospíchal.

Informační podporu přislíbila Minutě ticha celá řada médií – Český rozhlas, většina soukromých rozhlasových stanic, velké informační weby, některá významná média působící na facebooku. Připojil se i zpravodajský server Romea.cz.

Jen Česká republika má aktuálně více jak 24 tisíc obětí pandemie COVID-19. Za více jak rok trvání pandemie COVID-19 ve světě zemřelo více jak 2 700 000 lidí.

Přečteno: 827x
 

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Domácí, Pietní akceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo