romea - logo
1. dubna 2020 (středa)
svátek má Hugo
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kdo není případ pro sociálku?, ptá se originální festival sociálního umění

2.11.2015 12:10
Případ pro sociálku - mikrofest sociálního umění (FOTO: Archiv Romea.cz)
Případ pro sociálku - mikrofest sociálního umění (FOTO: Archiv Romea.cz)

„4 dny divadelních představení, filmových projekcí, zajímavých projektů, kde se kloubí umění a sociální oblast... Můžeme se těšit na lidi bez domova, pracovnice v sexuálním průmyslu, mentálně postižené...Ve výsledku jsme ale všichni případ pro sociálku. Přijďte se prosím přesvědčit,“ charakterizují organizátoři „mikrofest sociálního umění Případ pro sociálku“.

Festival se odehraje v pražské „sluji pro současné živé umění“ Venuše ve Švehlovce od 4.11. do 7.11.

Na programu je mimo jiné vystoupení Divadla utlačovaných na téma rasismus, diskuse a promítání filmu o plýtvání jídlem, předpremiéra televizního dokumentu Apoleny Rychlíkové o „protibezdomoveckém tažení“ v našich obcích nebo procházka po Praze, kterou vede průvodce-bezdomovec. Na „sociální burze“ budou prezentovány „inspirativní projekty, které kloubí uměleckou a sociální oblast“. Celý program naleznete zde

Podle informací na webu udalostivpraze.cz je program dostupný pro každého: „Jste případ pro sociálku, rádi byste přišli a nemáte na to? Stejně doražte, na pokladně stačí, když nahlásíte, že máte nízký nebo žádný příjem a získáte vstupenku na placenou část programu zdarma.“

Přečteno: 651x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Film, divadlo, BezdomovciHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo