romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Klára Samková, bývalá obhájkyně útočníků z Nového Boru, žaluje matku oběti

Liberec, 12.6.2013 10:28, (Rom)
Klára Samková (FOTO: Adéla Gálová)
Klára Samková (FOTO: Adéla Gálová)

Bývalá obhájkyně útočníků z Nového Boru Klára Samková žaluje matku nejhůře zraněné oběti. Tvrdí, že ji Irena Mašková v médiích pomluvila a tím poškodila její osobní čest a profesi advokátky. U soudu se proto domáhá omluvy. Zažalovaná žena to ale odmítá, uvádí dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

Jádrem sporu je výrok Maškové, který vyšel v tisku. V němž matka oběti útoku z roku 2011 mimo jiné řekla, že Samková učí Romy lhát a na kauze se chce zviditelnit. To Samková odmítá a je přesvědčena o tom, že ji žena poškodila.Na základě výroků mi jde o advokátní licenci. Žalovaná mě nařkla, že zneužívám své klienty k osobním cílům a prospěchu. Taková obvinění jsou pro mě smrtící, řekla u soudu Samková.

Při incidentu v Novém Boru byli v srpnu 2011 zraněni tři lidé, ohrožen byl život jednoho z nich. Čtveřice útočníků čelí obvinění z pokusů o vraždy a výtržnictví s trestem od 15 do 20 let vězení nebo trestem výjimečným, dvěma mladším aktérům hrozí tresty poloviční. Pátý účastník útoku může jít za ublížení na zdraví a výtržnictví do vězení až na 12 let. Samková většinu z nich zastupovala, v únoru ji však vrchní soud z kauzy vyloučil. Důvodem byla kolize zájmu při obhajování jejích klientů.

Přečteno: 1607x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nový Bor, Samková Klára, Mačetový útokHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo