romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Politici reagují na lži komunisty Filipa

7.8.2019 22:26, (AKTUALIZOVÁNO 8. 8. 2019, 18:20)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Někteří politici reagují ostře na výrok předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který dnes na Twitteru tvrdil, že za zdražování vepřového masa může odkup vepřína v Letech u Písku. Statistika a fakta ho však usvědčily ze lži.

"Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa je odporné! Místo bývalého koncentračního tábora, kde zahynulo několik set lidí, včetně desítek dětí a kojenců, by mělo být pietní. Šlo o dobrý krok vlády ČSSD," uvedla ČSSD na svém oficiálním twitterovém účtu.

ČSSD také sdílel tweet kandidáta na ministra kultury Michala Šmardy. Ten připomněl výroky Miloše Zemana k výkupu vepřína a příspěvek zakončil větou, že komunisté plivou na památku obětí nacismu.

Ke kritice Vojtěcha Filipa se přidal i Miroslav Kalousek z TOP09 a označil výrok za čirou komunistickou lež.

Jako nestoudnou drzost označil výrok Vojtěcha Filipa místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa.

 

 

Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného by měl předseda Filip komentovat to, čemu rozumí. "Ševče drž se svého kopyta! Pan předseda Filip by neměl komentovat to, čemu zjevně nerozumí. Ale na tu nesmyslnost toho výroku nemusím být ani zemědělec ani ekonom. Tohle dá selský rozum," uvedl Marek Výborný.

 

 

Podle Jana Bartoška z KDU-ČSL měl příspěvek pouz evyvolat nenávist ve společnosti. "Vyjádření předsedy KSČM aneb ekonoma a odborníka na zemědělství v jednom. Geniální. Jsem zvědav co vyplodí příště. Fakta nesouhlasí, ale hlavní je vyvolat nenávist ve společnosti. I za cenu lži. Bravo!" napsal Bartošek.

 

 

Výrok kritizoval i další politik KDU-ČSL, bývalý ministr kultury Daniel Herman. Výroky předsedy komunistů označil jako nesmyslné.

 

 

Vojtěch Filip již v minulosti zpochybňoval výkup vepřína a tvrdil, že velkovýkrmna nestojí v místě bývalého koncentračního tábora. I tuto jeho lež vyvrátili odborníci, konkrétně například archeologický průzkum.

Přečteno: 767x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, KSČM, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo