romea - logo
19. srpna 2019 (pondělí)
svátek má Ludvík
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Politici reagují na lži komunisty Filipa

7.8.2019 22:26, (AKTUALIZOVÁNO 8. 8. 2019, 18:20)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Někteří politici reagují ostře na výrok předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který dnes na Twitteru tvrdil, že za zdražování vepřového masa může odkup vepřína v Letech u Písku. Statistika a fakta ho však usvědčily ze lži.

"Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa je odporné! Místo bývalého koncentračního tábora, kde zahynulo několik set lidí, včetně desítek dětí a kojenců, by mělo být pietní. Šlo o dobrý krok vlády ČSSD," uvedla ČSSD na svém oficiálním twitterovém účtu.

ČSSD také sdílel tweet kandidáta na ministra kultury Michala Šmardy. Ten připomněl výroky Miloše Zemana k výkupu vepřína a příspěvek zakončil větou, že komunisté plivou na památku obětí nacismu.

Ke kritice Vojtěcha Filipa se přidal i Miroslav Kalousek z TOP09 a označil výrok za čirou komunistickou lež.

Jako nestoudnou drzost označil výrok Vojtěcha Filipa místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa.

 

 

Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného by měl předseda Filip komentovat to, čemu rozumí. "Ševče drž se svého kopyta! Pan předseda Filip by neměl komentovat to, čemu zjevně nerozumí. Ale na tu nesmyslnost toho výroku nemusím být ani zemědělec ani ekonom. Tohle dá selský rozum," uvedl Marek Výborný.

 

 

Podle Jana Bartoška z KDU-ČSL měl příspěvek pouz evyvolat nenávist ve společnosti. "Vyjádření předsedy KSČM aneb ekonoma a odborníka na zemědělství v jednom. Geniální. Jsem zvědav co vyplodí příště. Fakta nesouhlasí, ale hlavní je vyvolat nenávist ve společnosti. I za cenu lži. Bravo!" napsal Bartošek.

 

 

Výrok kritizoval i další politik KDU-ČSL, bývalý ministr kultury Daniel Herman. Výroky předsedy komunistů označil jako nesmyslné.

 

 

Vojtěch Filip již v minulosti zpochybňoval výkup vepřína a tvrdil, že velkovýkrmna nestojí v místě bývalého koncentračního tábora. I tuto jeho lež vyvrátili odborníci, konkrétně například archeologický průzkum.

Přečteno: 631x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, KSČM, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo