romea - logo
29. ledna 2020 (středa)
svátek má Zdislava
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Politici reagují na lži komunisty Filipa

7.8.2019 22:26, (AKTUALIZOVÁNO 8. 8. 2019, 18:20)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Někteří politici reagují ostře na výrok předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který dnes na Twitteru tvrdil, že za zdražování vepřového masa může odkup vepřína v Letech u Písku. Statistika a fakta ho však usvědčily ze lži.

"Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa je odporné! Místo bývalého koncentračního tábora, kde zahynulo několik set lidí, včetně desítek dětí a kojenců, by mělo být pietní. Šlo o dobrý krok vlády ČSSD," uvedla ČSSD na svém oficiálním twitterovém účtu.

ČSSD také sdílel tweet kandidáta na ministra kultury Michala Šmardy. Ten připomněl výroky Miloše Zemana k výkupu vepřína a příspěvek zakončil větou, že komunisté plivou na památku obětí nacismu.

Ke kritice Vojtěcha Filipa se přidal i Miroslav Kalousek z TOP09 a označil výrok za čirou komunistickou lež.

Jako nestoudnou drzost označil výrok Vojtěcha Filipa místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa.

 

 

Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného by měl předseda Filip komentovat to, čemu rozumí. "Ševče drž se svého kopyta! Pan předseda Filip by neměl komentovat to, čemu zjevně nerozumí. Ale na tu nesmyslnost toho výroku nemusím být ani zemědělec ani ekonom. Tohle dá selský rozum," uvedl Marek Výborný.

 

 

Podle Jana Bartoška z KDU-ČSL měl příspěvek pouz evyvolat nenávist ve společnosti. "Vyjádření předsedy KSČM aneb ekonoma a odborníka na zemědělství v jednom. Geniální. Jsem zvědav co vyplodí příště. Fakta nesouhlasí, ale hlavní je vyvolat nenávist ve společnosti. I za cenu lži. Bravo!" napsal Bartošek.

 

 

Výrok kritizoval i další politik KDU-ČSL, bývalý ministr kultury Daniel Herman. Výroky předsedy komunistů označil jako nesmyslné.

 

 

Vojtěch Filip již v minulosti zpochybňoval výkup vepřína a tvrdil, že velkovýkrmna nestojí v místě bývalého koncentračního tábora. I tuto jeho lež vyvrátili odborníci, konkrétně například archeologický průzkum.

Přečteno: 792x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, KSČM, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo