romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Politici reagují na lži komunisty Filipa

7.8.2019 22:26, (AKTUALIZOVÁNO 8. 8. 2019, 18:20)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Vepřín v Letech u Písku (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

"Komunisté plivou na památku obětí nacismu, odporné, čirá komunistická lež..." Někteří politici reagují ostře na výrok předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který dnes na Twitteru tvrdil, že za zdražování vepřového masa může odkup vepřína v Letech u Písku. Statistika a fakta ho však usvědčily ze lži.

"Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa je odporné! Místo bývalého koncentračního tábora, kde zahynulo několik set lidí, včetně desítek dětí a kojenců, by mělo být pietní. Šlo o dobrý krok vlády ČSSD," uvedla ČSSD na svém oficiálním twitterovém účtu.

ČSSD také sdílel tweet kandidáta na ministra kultury Michala Šmardy. Ten připomněl výroky Miloše Zemana k výkupu vepřína a příspěvek zakončil větou, že komunisté plivou na památku obětí nacismu.

Ke kritice Vojtěcha Filipa se přidal i Miroslav Kalousek z TOP09 a označil výrok za čirou komunistickou lež.

Jako nestoudnou drzost označil výrok Vojtěcha Filipa místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa.

 

 

Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného by měl předseda Filip komentovat to, čemu rozumí. "Ševče drž se svého kopyta! Pan předseda Filip by neměl komentovat to, čemu zjevně nerozumí. Ale na tu nesmyslnost toho výroku nemusím být ani zemědělec ani ekonom. Tohle dá selský rozum," uvedl Marek Výborný.

 

 

Podle Jana Bartoška z KDU-ČSL měl příspěvek pouz evyvolat nenávist ve společnosti. "Vyjádření předsedy KSČM aneb ekonoma a odborníka na zemědělství v jednom. Geniální. Jsem zvědav co vyplodí příště. Fakta nesouhlasí, ale hlavní je vyvolat nenávist ve společnosti. I za cenu lži. Bravo!" napsal Bartošek.

 

 

Výrok kritizoval i další politik KDU-ČSL, bývalý ministr kultury Daniel Herman. Výroky předsedy komunistů označil jako nesmyslné.

 

 

Vojtěch Filip již v minulosti zpochybňoval výkup vepřína a tvrdil, že velkovýkrmna nestojí v místě bývalého koncentračního tábora. I tuto jeho lež vyvrátili odborníci, konkrétně například archeologický průzkum.

Přečteno: 717x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, KSČM, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo