romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Konference na téma sociální vyloučení na místní úrovni

Praha, 13.12.2012 15:12, (ROMEA)
Krajský úřad Středočeského kraje uspořádal dne 12. prosince 2012 konferenci na téma ,,Sociální vyloučení na místní úrovni“. (FOTO: http://www.kr-stredocesky.cz)
Krajský úřad Středočeského kraje uspořádal dne 12. prosince 2012 konferenci na téma ,,Sociální vyloučení na místní úrovni“. (FOTO: http://www.kr-stredocesky.cz)

Krajský úřad Středočeského kraje uspořádal dne 12. prosince 2012 konferenci na téma ,,Sociální vyloučení na místní úrovni“. Tohoto setkání se zúčastnila bezmála padesátka zástupců měst, obcí a poskytovatelů sociálních služeb působící ve Středních Čechách.

Konferenci zahájil vedoucí oddělení sociálních služeb humanitárních činností Ing. Václav Váňa a krajský Koordinátor pro romské záležitosti SK Mgr. Cyril Koky.

Obsahem konference byla zejména problematika sociálního vyloučení a sociálně vyloučených romských lokalit, agenda sociální práce na obecních a krajských úřadech, sociální podnikaní ve vyloučených lokalitách a vzdělávání příslušníků národnostních menšin při Vyšší policejní a Střední policejní škola MV v Holešově. Druhá část konference byla věnována prezentaci aktivit činnosti OS Romodrom v romských lokalitách.

"Řešení problematiky sociálně vyloučených lokalit je důležité pro nás pro všechny. Eliminace vzniku nových a zánik existujících lokalit je nezbytným krokem. Dlouhodobé neřešení této situace vyhrocuje vztahy mezi majoritou a romskou minoritou, zvyšuje riziko šíření extremismu a protiromských nálad ve společnosti," zdůraznil koordinátor pro romské záležitosti Středočeského kraje Cyril Koky.

Zdeněk Ryšavý, TZ Středočeský kraj
Přečteno: 732x
 

Kam dál:

Štítky:  

Cyril Koky, Sociální, Sociální vyloučení, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo