romea - logo
17. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Hedvika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islamofob Konvička poškozuje dobré jméno Jihočeské univerzity, rozhodla etická komise

23.9.2019 10:23
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)

Protiislámský aktivista a vysokoškolský pedagog Martin Konvička má problémy na Jihočeské univerzitě, kde přednáší. Konvička podle univerzitní etické komise „snižuje kredit“ univerzity a „zjevně poškozuje“ její dobré jméno. Důvodem jsou vulgární nadávky na Twitteru. Informuje o tom Deník N.

Komise se Konvičkovým chováním začala zabývat na základě stížnosti, v níž právník Jakub Backa upozorňuje na pedagogovo vulgární vyjadřování na sociálních sítích. Konvička vulgárně uráží politiky i náhodné uživatele. „Způsob jednání doc. Konvičky neodpovídá mravnímu standardu univerzitního pracovníka a snižuje kredit Jihočeské univerzity doma i v zahraničí... chování doc. Konvičky zjevně poškozuje jméno Jihočeské univerzity ve veřejném prostoru,“ píše komise ve svém usnesení.

Etická komise řešila s Konvičkou stejný problém už v roce 2015. Pedagog se tehdy zavázal, že se už ve veřejném prostoru vulgárně vyjadřovat nebude. Výrazy, které tehdy používal, totiž podle komise „snižují lidskou důstojnost“. Vulgární a agresivní způsob prezentace názoru a hrubé napadání osob s jiným názorem podle tehdejšího usnesení není v souladu s etickým kodexem, na čemž se komise shodla i nyní. Konvička navíc podle jejích závěrů nedbá na společenskou odpovědnost své funkce. „Vedení fakulty se bude podnětem etické komise zabývat.

Konvičku překvapilo, že etická komise usnesení zveřejnila. „Podal jsem proti názoru komise odpor. Vyzval jsem ji, aby názor revokovala. Pakliže tak neučiní, budu se bránit právně,“ sdělil Konvička. 

fk, Deník N
Přečteno: 680x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martin KonvičkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo