romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islamofob Konvička poškozuje dobré jméno Jihočeské univerzity, rozhodla etická komise

23.9.2019 10:23
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)

Protiislámský aktivista a vysokoškolský pedagog Martin Konvička má problémy na Jihočeské univerzitě, kde přednáší. Konvička podle univerzitní etické komise „snižuje kredit“ univerzity a „zjevně poškozuje“ její dobré jméno. Důvodem jsou vulgární nadávky na Twitteru. Informuje o tom Deník N.

Komise se Konvičkovým chováním začala zabývat na základě stížnosti, v níž právník Jakub Backa upozorňuje na pedagogovo vulgární vyjadřování na sociálních sítích. Konvička vulgárně uráží politiky i náhodné uživatele. „Způsob jednání doc. Konvičky neodpovídá mravnímu standardu univerzitního pracovníka a snižuje kredit Jihočeské univerzity doma i v zahraničí... chování doc. Konvičky zjevně poškozuje jméno Jihočeské univerzity ve veřejném prostoru,“ píše komise ve svém usnesení.

Etická komise řešila s Konvičkou stejný problém už v roce 2015. Pedagog se tehdy zavázal, že se už ve veřejném prostoru vulgárně vyjadřovat nebude. Výrazy, které tehdy používal, totiž podle komise „snižují lidskou důstojnost“. Vulgární a agresivní způsob prezentace názoru a hrubé napadání osob s jiným názorem podle tehdejšího usnesení není v souladu s etickým kodexem, na čemž se komise shodla i nyní. Konvička navíc podle jejích závěrů nedbá na společenskou odpovědnost své funkce. „Vedení fakulty se bude podnětem etické komise zabývat.

Konvičku překvapilo, že etická komise usnesení zveřejnila. „Podal jsem proti názoru komise odpor. Vyzval jsem ji, aby názor revokovala. Pakliže tak neučiní, budu se bránit právně,“ sdělil Konvička. 

fk, Deník N
Přečteno: 852x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martin KonvičkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo