romea - logo
13. listopadu 2019 (středa)
svátek má Tibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Islamofob Konvička poškozuje dobré jméno Jihočeské univerzity, rozhodla etická komise

23.9.2019 10:23
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)

Protiislámský aktivista a vysokoškolský pedagog Martin Konvička má problémy na Jihočeské univerzitě, kde přednáší. Konvička podle univerzitní etické komise „snižuje kredit“ univerzity a „zjevně poškozuje“ její dobré jméno. Důvodem jsou vulgární nadávky na Twitteru. Informuje o tom Deník N.

Komise se Konvičkovým chováním začala zabývat na základě stížnosti, v níž právník Jakub Backa upozorňuje na pedagogovo vulgární vyjadřování na sociálních sítích. Konvička vulgárně uráží politiky i náhodné uživatele. „Způsob jednání doc. Konvičky neodpovídá mravnímu standardu univerzitního pracovníka a snižuje kredit Jihočeské univerzity doma i v zahraničí... chování doc. Konvičky zjevně poškozuje jméno Jihočeské univerzity ve veřejném prostoru,“ píše komise ve svém usnesení.

Etická komise řešila s Konvičkou stejný problém už v roce 2015. Pedagog se tehdy zavázal, že se už ve veřejném prostoru vulgárně vyjadřovat nebude. Výrazy, které tehdy používal, totiž podle komise „snižují lidskou důstojnost“. Vulgární a agresivní způsob prezentace názoru a hrubé napadání osob s jiným názorem podle tehdejšího usnesení není v souladu s etickým kodexem, na čemž se komise shodla i nyní. Konvička navíc podle jejích závěrů nedbá na společenskou odpovědnost své funkce. „Vedení fakulty se bude podnětem etické komise zabývat.

Konvičku překvapilo, že etická komise usnesení zveřejnila. „Podal jsem proti názoru komise odpor. Vyzval jsem ji, aby názor revokovala. Pakliže tak neučiní, budu se bránit právně,“ sdělil Konvička. 

fk, Deník N
Přečteno: 741x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martin KonvičkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto (FOTO: Pixabay)

Vláda zaujala neutrální stanovisko k návrhu odškodnění protiprávně sterilizovaných žen

31.10.2019 16:00
Skupina poslanců ČSSD, ANO, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s Helenou Válkovou, vládní zmocněnkyní pro lidská práva, přišla s návrhem odškodnit protiprávně sterilizované ženy. Vláda, na včerejším jednání, k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko. Jednorázové finanční odškodnění 300 tisíc korun by měla podle návrhu doputovat až ke čtyřem stovkám protiprávně sterilizovaných žen.
 celý článek

Nenávistné příspěvky na Facebooku (koláž: Romea.cz)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Mezinárodní konference Anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí

29.10.2019 12:35
V Praze se uskutečnila Výroční konference INACH 2019. Proběhla 30. října v hotelu Belvedere. Tématem konference byl anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí. Pořadatelem akce byla organizace INACH ve spolupráci s ROMEA o. p. s. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílala z konference přímý přenos.
 celý článek

Václav Sivák (FOTO: Facebook Václava Siváka)

videoPřepište dějiny! Historický úspěch! Václav Sivák se stal mistrem světa v Kickboxu!

26.10.2019 12:32
Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v Kickboxu v Sarajevu. Ve včerejším finálovém duelu porazil borce z Kazachstánu a stal se tak historicky prvním mistrem světa v Kickboxu z České republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo