romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Koronavirem onemocněly i romské celebrity Bagárová a Kmeťo. Ten byl s těžkým průběhem v nemocnici a vyzval ostatní k nošení roušek

10.11.2020 15:00
Monika Bagárová a Igor Kmeťo mladší (koláž: Romea.cz)
Monika Bagárová a Igor Kmeťo mladší (koláž: Romea.cz)

Onemocnění COVID-19 se nevyhýbá ani romským celebritám. Před nedávnem romské sociální sítě šokovala smrt blogera Jozefa Kmeťa, koronavirem se nakazil i populární zpěvák Igor Kmeťo mladší a také superstar Monika Bagárová.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Igor Kmeťo (@igorkmeto),

 

Přestože je zpěvák Igor Kmeťo mladý a v nejlepší formě, tak průběh onemocnění nebyl nejlehčí. "Byl jsem 8 dní v nemocnici, 11 dní jsem měl teploty," řekl Kmeťo ve videu zveřejněném na svém Instagramu, kde uvedl, že před onemocněním si také pokládal otázky, jestli vůbec koronavirus existuje. "Měl jsem těžší průběh, cítil jsem se strašně zle, všechno mě bolelo," dodal Igor Kmeťo. "Lidi, je to pravda, vir je mezi námi, vir je ve světě a je to možná ještě horší než si myslíte," reagoval na různé statusy, kde různí lidé tvrdí, že vše kolem koronaviru je nafouknuté.

"Berte ohled na ty, kteří mají těžší průběh. Berte ohled na ty, kteří jsou starší. Někdo se z toho dostane za 2 nebo 3 dny, ale někdo ne. Neberte to na lehkou váhu, noste roušky," vyzval pak všechny k zodpovědnosti Igor Kmeťo mladší a dodal, že mu opravdu nikdo za video nezaplatil, protože i takové komentáře od Romů se objevují u podobných příspěvků.

V ČR s tím má zkušenost například hudebník Gyulla Banga, který potom, co na serveru Romea.cz zveřejnil svoje zkušenosti s onemocněním COVID-19, byl nařčen, že lže a že si nechal za příspěvek zaplatit.

Naštěstí lehký průběh onemocnění COVID-19 měla zpěvačka Monika Bagárová.

"Tak bohužel i já jsem pozitivní na COVID-19. Nemám žádný těžký průběh a díky bohu Ruminka sem tam jen zakašle, jinak se směje a je stále veselá," popsala na Facebooku stav svůj a své malé dceři Monika Bagárová.

"Byla jsem první dny šíleně unavená a bolela mě hlava, myslela jsem si, ze to patří k tomu, ze v noci x krát vstávám k Rumince a tak je to tělo unavený a proste si potřebuje odpočinout," napsala na konci října Bagárová s tím, že ztratila chuť i čich.

I přes tato svědectví i celá řada Romů stále na sociálních sítích sdílí hoaxy, manipulacemi a dezinformacemi kolem onemocnění COVID-19. K nejčastějším tématům patří bagatelizace nemoci, COVID-19 jako prostředek pro dosažení zlovolných cílů globálních elit a byznysu, zejména pak farmaceutického průmyslu, odmítání preventivních opatření, tzn. nošení roušek nebo vakcinace. Na počátku koronavirové krize pak byl tématem i umělý původ viru. Opakovaně se objevují dezinformace kolem testování na přítomnost viru.

Přečteno: 2730x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Nemocnice, Monika BagárováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo