romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Králové romské hudby v dubnu roztančí Prahu

21.2.2020 14:15
Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)
Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Zakládající členové legendární kapely Gypsy Kings se vrací s novým jménem na světová podia. The Original Gypsies se v Praze předvedou ve středu 15. dubna ve Foru Karlín. Během večera zazní hity jako Bamboléo, Volare nebo Baila me, které roztančí snad úplně každého.

Gypsy Kings začali hrát v 70. letech minulého století, tehdy ještě pod názvem Los Reyes. Na výsluní je dostala v druhé polovině 80. let deska s názvem Gypsy Kings, na které se poprvé objevil megahit Bamboléo. Během své dlouholeté kariéry prodala kapela více než milionů alb, dostala cenu Grammy, natočila dva hudební filmy a její písně se objevily v několika hollywoodských snímcích.

Kapela, která ve svých písních mísí tradiční flamenco s rumbou, salsou a moderním popem, roztančí v polovině dubna i Prahu. Králové romské hudby, jak se těmto pánům přezdívá, vystoupí v České Republice již po několikáté.

Přečteno: 1679x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo