romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Králové romské hudby v dubnu roztančí Prahu

21.2.2020 14:15
Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)
Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Zakládající členové legendární kapely Gypsy Kings se vrací s novým jménem na světová podia. The Original Gypsies se v Praze předvedou ve středu 15. dubna ve Foru Karlín. Během večera zazní hity jako Bamboléo, Volare nebo Baila me, které roztančí snad úplně každého.

Gypsy Kings začali hrát v 70. letech minulého století, tehdy ještě pod názvem Los Reyes. Na výsluní je dostala v druhé polovině 80. let deska s názvem Gypsy Kings, na které se poprvé objevil megahit Bamboléo. Během své dlouholeté kariéry prodala kapela více než milionů alb, dostala cenu Grammy, natočila dva hudební filmy a její písně se objevily v několika hollywoodských snímcích.

Kapela, která ve svých písních mísí tradiční flamenco s rumbou, salsou a moderním popem, roztančí v polovině dubna i Prahu. Králové romské hudby, jak se těmto pánům přezdívá, vystoupí v České Republice již po několikáté.

Přečteno: 1340x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo