romea - logo
16. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Králové romské hudby v dubnu roztančí Prahu

21.2.2020 14:15
Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)
Gypsy Kings - The Original Gypsies of Camargue (FOTO: Lagardere No Limits)

Zakládající členové legendární kapely Gypsy Kings se vrací s novým jménem na světová podia. The Original Gypsies se v Praze předvedou ve středu 15. dubna ve Foru Karlín. Během večera zazní hity jako Bamboléo, Volare nebo Baila me, které roztančí snad úplně každého.

Gypsy Kings začali hrát v 70. letech minulého století, tehdy ještě pod názvem Los Reyes. Na výsluní je dostala v druhé polovině 80. let deska s názvem Gypsy Kings, na které se poprvé objevil megahit Bamboléo. Během své dlouholeté kariéry prodala kapela více než milionů alb, dostala cenu Grammy, natočila dva hudební filmy a její písně se objevily v několika hollywoodských snímcích.

Kapela, která ve svých písních mísí tradiční flamenco s rumbou, salsou a moderním popem, roztančí v polovině dubna i Prahu. Králové romské hudby, jak se těmto pánům přezdívá, vystoupí v České Republice již po několikáté.

Přečteno: 1613x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo