romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Krampol vystoupil v televizi s tričkem, které odkazuje na nacismus

14.11.2016 15:12
Herec a moderátor Jiří Krampol (Foto: screen TV Prima)
Herec a moderátor Jiří Krampol (Foto: screen TV Prima)

Během vystoupení v oblíbeném televizním pořadu "Prostřeno", který minulý týden uváděla televize Prima, měl na sobě herec Jiří Krampol tričko, na němž je zobrazena říšská orlice. Tričko zároveň odkazuje na kontroverzní olympiádu z roku 1936 konající se v Berlíně, kterou pořádala nacistická strana a měli demonstrovat nacistickou nadřazenost.

Herec se však brání: "Vůbec jsem to nevěděl," řekl serveru Lidovky.cz Krampol s tím, že nechce být dáván do souvislosti s podporou fašismu, kontroverzních symbolů si údajně nevšiml. Navíc se podle něho jedná o zábavní pořad, kam jakákoli podobná propagace nepatří.

Na černém tričku, které si herec na natáčení pořadu vzal na sebe, je zobrazena říšská orlice, pod ní je odkaz na berlínské olympijské hry s nápisem "Die Einzig Richtige Olympia (Jediná skutečná Olympia - pozn. redakce)".

Uvedené tričko lze koupit na svých stránkách obchod Rowdie, který nabízí i další kontroverzní trička se symbolikou pravicového extremismu. Jak ke tričku přišel herec, to vysvětlit nedokázal s tím, že často něco dostává a různých triček takto získal již spoustu.

"Vše jsme okamžitě začali řešit s produkcí pořadu," napsala serveru Lidovky.cz vedoucí lifestylového tiskového oddělení televize Prima Jana Mrákotová. Vyjádření produkce se redakci Lidovky.cz zatím nepodařilo získat.

 

 

Přečteno: 1305x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prima TV, Nacismus, nacistické symboly, OlympiádaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo