romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Krampol vystoupil v televizi s tričkem, které odkazuje na nacismus

14.11.2016 15:12
Herec a moderátor Jiří Krampol (Foto: screen TV Prima)
Herec a moderátor Jiří Krampol (Foto: screen TV Prima)

Během vystoupení v oblíbeném televizním pořadu "Prostřeno", který minulý týden uváděla televize Prima, měl na sobě herec Jiří Krampol tričko, na němž je zobrazena říšská orlice. Tričko zároveň odkazuje na kontroverzní olympiádu z roku 1936 konající se v Berlíně, kterou pořádala nacistická strana a měli demonstrovat nacistickou nadřazenost.

Herec se však brání: "Vůbec jsem to nevěděl," řekl serveru Lidovky.cz Krampol s tím, že nechce být dáván do souvislosti s podporou fašismu, kontroverzních symbolů si údajně nevšiml. Navíc se podle něho jedná o zábavní pořad, kam jakákoli podobná propagace nepatří.

Na černém tričku, které si herec na natáčení pořadu vzal na sebe, je zobrazena říšská orlice, pod ní je odkaz na berlínské olympijské hry s nápisem "Die Einzig Richtige Olympia (Jediná skutečná Olympia - pozn. redakce)".

Uvedené tričko lze koupit na svých stránkách obchod Rowdie, který nabízí i další kontroverzní trička se symbolikou pravicového extremismu. Jak ke tričku přišel herec, to vysvětlit nedokázal s tím, že často něco dostává a různých triček takto získal již spoustu.

"Vše jsme okamžitě začali řešit s produkcí pořadu," napsala serveru Lidovky.cz vedoucí lifestylového tiskového oddělení televize Prima Jana Mrákotová. Vyjádření produkce se redakci Lidovky.cz zatím nepodařilo získat.

 

 

Přečteno: 1532x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prima TV, Nacismus, nacistické symboly, OlympiádaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo