romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Krampol vystoupil v televizi s tričkem, které odkazuje na nacismus

14.11.2016 15:12
Herec a moderátor Jiří Krampol (Foto: screen TV Prima)
Herec a moderátor Jiří Krampol (Foto: screen TV Prima)

Během vystoupení v oblíbeném televizním pořadu "Prostřeno", který minulý týden uváděla televize Prima, měl na sobě herec Jiří Krampol tričko, na němž je zobrazena říšská orlice. Tričko zároveň odkazuje na kontroverzní olympiádu z roku 1936 konající se v Berlíně, kterou pořádala nacistická strana a měli demonstrovat nacistickou nadřazenost.

Herec se však brání: "Vůbec jsem to nevěděl," řekl serveru Lidovky.cz Krampol s tím, že nechce být dáván do souvislosti s podporou fašismu, kontroverzních symbolů si údajně nevšiml. Navíc se podle něho jedná o zábavní pořad, kam jakákoli podobná propagace nepatří.

Na černém tričku, které si herec na natáčení pořadu vzal na sebe, je zobrazena říšská orlice, pod ní je odkaz na berlínské olympijské hry s nápisem "Die Einzig Richtige Olympia (Jediná skutečná Olympia - pozn. redakce)".

Uvedené tričko lze koupit na svých stránkách obchod Rowdie, který nabízí i další kontroverzní trička se symbolikou pravicového extremismu. Jak ke tričku přišel herec, to vysvětlit nedokázal s tím, že často něco dostává a různých triček takto získal již spoustu.

"Vše jsme okamžitě začali řešit s produkcí pořadu," napsala serveru Lidovky.cz vedoucí lifestylového tiskového oddělení televize Prima Jana Mrákotová. Vyjádření produkce se redakci Lidovky.cz zatím nepodařilo získat.

 

 

Přečteno: 1361x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prima TV, Nacismus, nacistické symboly, OlympiádaHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo