romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kritika seriálu Sanitka 2 sílí. Renč ztrácí nervy a Kláru Samkovou údajně nazval cikánskou krávou

Praha, 6.11.2013 17:55, (ROMEA)
Klára Samková (FOTO: Adéla Gálová)
Klára Samková (FOTO: Adéla Gálová)

Na sílící kritiku naprosto nereálného a rasistického vykreslení Romů v seriálu Sanitka 2 začíná režisér Filip Renč reagovat vulgárními nadávkami. Kláru Samkovou, která se proti seriálu vyjádřila na svém facebookovém profilu nazval podle bulvární redaktorky "cikánskou krávou".

Samková ne svém facebookovém profilu označila Renče za debila. "Filip Renč je pochopitelně debil, neboť stále platí ono dobré: když nevím, tož se zeptám... Zde si nedal ani tu minimální práci zjistit minimum reality. Tedy, pokud mu šlo o realitu.... Gádžovské představy o Romech, prezentované na příklad v sanitce, by byly pouze k smíchu - kdyby ovšem nepřetvářely virtuální realitu v realitu skutečnou... Z hlediska jeho kritika je ovšem reakce úplně stejně zbytečná, neboť je nefunkční," uvedla Samková, která zároveň doporučila Romům, jak na nesmysly v seriálu reagovat. "Kdysi mi řekl jeden z mých oblíbených miliardářů následující: NEJLEPŠÍ POMSTOU JE GRANDIOZNÍ ÚSPĚCH.... Takže - Romové a jejich zastánci: neskuhrejte a pusťte se do toho! Máte na to! Nereagujte na blbiny, pracujte koncepčně na svém! (Což, BTW, platí i pro Čechy...)," napsala na Facebooku Samková.

Samková pak zevřejnila e-mail, ve kterém jí redaktorka bulvárního časopisu Pestrý svět, žádá o vyjádření k seriálu. Zároveň redaktorka píše, že jí měl Renč rasisticky nadávat. "Co říkáte na několik minut starý výrok pana Renče, cituji: "Jestli paní Samková říká, že jsem debil, je to cikánská kráva." Nebudete to coby právnička nějak řešit?" píše redaktorka v e-mailu, který Samková zveřejnila na Facebooku.

Samková uvedla, že nic řešit nebude. "U výroku pana Renče jsem nebyla, takže jej rozhodně nebudu řešit. Doporučuji mu, aby se přeorientoval na ztvárňování sci-fi, tam jeho přebytek imaginace nebude vadit a zároveň se vyhne nebezpečí, že bude zaměňován za realitu." uvedla na Facebooku Samková.

Přečteno: 5600x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Česká televize, Česká televize, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo