romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kritika seriálu Sanitka 2 sílí. Renč ztrácí nervy a Kláru Samkovou údajně nazval cikánskou krávou

Praha, 6.11.2013 17:55, (ROMEA)
Klára Samková (FOTO: Adéla Gálová)
Klára Samková (FOTO: Adéla Gálová)

Na sílící kritiku naprosto nereálného a rasistického vykreslení Romů v seriálu Sanitka 2 začíná režisér Filip Renč reagovat vulgárními nadávkami. Kláru Samkovou, která se proti seriálu vyjádřila na svém facebookovém profilu nazval podle bulvární redaktorky "cikánskou krávou".

Samková ne svém facebookovém profilu označila Renče za debila. "Filip Renč je pochopitelně debil, neboť stále platí ono dobré: když nevím, tož se zeptám... Zde si nedal ani tu minimální práci zjistit minimum reality. Tedy, pokud mu šlo o realitu.... Gádžovské představy o Romech, prezentované na příklad v sanitce, by byly pouze k smíchu - kdyby ovšem nepřetvářely virtuální realitu v realitu skutečnou... Z hlediska jeho kritika je ovšem reakce úplně stejně zbytečná, neboť je nefunkční," uvedla Samková, která zároveň doporučila Romům, jak na nesmysly v seriálu reagovat. "Kdysi mi řekl jeden z mých oblíbených miliardářů následující: NEJLEPŠÍ POMSTOU JE GRANDIOZNÍ ÚSPĚCH.... Takže - Romové a jejich zastánci: neskuhrejte a pusťte se do toho! Máte na to! Nereagujte na blbiny, pracujte koncepčně na svém! (Což, BTW, platí i pro Čechy...)," napsala na Facebooku Samková.

Samková pak zevřejnila e-mail, ve kterém jí redaktorka bulvárního časopisu Pestrý svět, žádá o vyjádření k seriálu. Zároveň redaktorka píše, že jí měl Renč rasisticky nadávat. "Co říkáte na několik minut starý výrok pana Renče, cituji: "Jestli paní Samková říká, že jsem debil, je to cikánská kráva." Nebudete to coby právnička nějak řešit?" píše redaktorka v e-mailu, který Samková zveřejnila na Facebooku.

Samková uvedla, že nic řešit nebude. "U výroku pana Renče jsem nebyla, takže jej rozhodně nebudu řešit. Doporučuji mu, aby se přeorientoval na ztvárňování sci-fi, tam jeho přebytek imaginace nebude vadit a zároveň se vyhne nebezpečí, že bude zaměňován za realitu." uvedla na Facebooku Samková.

Přečteno: 5610x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Česká televize, Česká televize, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo