romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Krupka novou vyhláškou omezí počet hracích automatů ve městě Krupka

Teplicko, 27.9.2013 16:08
Ilustrační foto. (FOTO: Downtowngal, Wikimedia Commons)
Ilustrační foto. (FOTO: Downtowngal, Wikimedia Commons)

Krupka na Teplicku novou vyhláškou omezí počet hracích automatů ve městě. Od začátku nového roku v třináctitisícovém městě zůstanou ze současných 19 heren jen čtyři. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce města Milan Křivohlavý.

Vyhláška zakazuje od 1. ledna 2014 všech 38 automatů umístěných v 16 restauracích na území města. "U stávajících 19 samostatných heren, které v minulosti povolilo ministerstvo financí, se po letošním Silvestru definitivně zavřou dveře u čtyř pětin z nich," uvedl Křivohlavý. Zůstanou jen čtyři herny, podle Křivohlavého v dostatečném odstupu od škol a jiných veřejných institucí.

"Zároveň se zastupitelé dohodli, že se do půl roku po účinnosti této regulace hazardu ve městě nejprve vyhodnotí zkušenosti s novou úpravou, a v případě potřeby by se opět přikročilo k možnostem dalšího zásahu," dodal mediální zástupce města.

Podle zpráv Agentury pro sociální začleňování je část Krupky sociálně vyloučenou lokalitou. Sociálně slabí bydlí v panelových domech na sídlišti Horní Maršov v ulicích Karla Čapka a Dukelských hrdinů. "Podle odhadů žije v těchto dvou ulicích okolo 4000 osob; podíl Romů na celkovém počtu osob v lokalitě je rovněž odhadem až 70 procent, nezanedbatelný je také podíl cizinců z východní Evropy," uvádí agentura.

Město proto zavedlo i vyhlášku zakazující vynášení nábytku před panelové domy a rozdělávání ohňů na veřejných prostranstvích. Podle lokalit, které vyhláška postihla, si Romové vyvodili, že je namířená proti nim a je diskriminační. Soužití Romů s většinovými obyvateli v Krupce vyústilo před několika lety i v protiromské protesty. Do místního zastupitelstva byli v roce 2011 zvolení dva členové Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Přečteno: 663x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hazard, Krupka, vyhláška, omezeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo