romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Krupka novou vyhláškou omezí počet hracích automatů ve městě Krupka

Teplicko, 27.9.2013 16:08
Ilustrační foto. (FOTO: Downtowngal, Wikimedia Commons)
Ilustrační foto. (FOTO: Downtowngal, Wikimedia Commons)

Krupka na Teplicku novou vyhláškou omezí počet hracích automatů ve městě. Od začátku nového roku v třináctitisícovém městě zůstanou ze současných 19 heren jen čtyři. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce města Milan Křivohlavý.

Vyhláška zakazuje od 1. ledna 2014 všech 38 automatů umístěných v 16 restauracích na území města. "U stávajících 19 samostatných heren, které v minulosti povolilo ministerstvo financí, se po letošním Silvestru definitivně zavřou dveře u čtyř pětin z nich," uvedl Křivohlavý. Zůstanou jen čtyři herny, podle Křivohlavého v dostatečném odstupu od škol a jiných veřejných institucí.

"Zároveň se zastupitelé dohodli, že se do půl roku po účinnosti této regulace hazardu ve městě nejprve vyhodnotí zkušenosti s novou úpravou, a v případě potřeby by se opět přikročilo k možnostem dalšího zásahu," dodal mediální zástupce města.

Podle zpráv Agentury pro sociální začleňování je část Krupky sociálně vyloučenou lokalitou. Sociálně slabí bydlí v panelových domech na sídlišti Horní Maršov v ulicích Karla Čapka a Dukelských hrdinů. "Podle odhadů žije v těchto dvou ulicích okolo 4000 osob; podíl Romů na celkovém počtu osob v lokalitě je rovněž odhadem až 70 procent, nezanedbatelný je také podíl cizinců z východní Evropy," uvádí agentura.

Město proto zavedlo i vyhlášku zakazující vynášení nábytku před panelové domy a rozdělávání ohňů na veřejných prostranstvích. Podle lokalit, které vyhláška postihla, si Romové vyvodili, že je namířená proti nim a je diskriminační. Soužití Romů s většinovými obyvateli v Krupce vyústilo před několika lety i v protiromské protesty. Do místního zastupitelstva byli v roce 2011 zvolení dva členové Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Přečteno: 646x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hazard, Krupka, vyhláška, omezeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo