romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kvůli koronaviru skončil v nemocnici bývalý člen skupiny Gulo Čar Vladimír Dirda. Je to reálná nemoc, tisíckrát horší než chřipka, vzkazuje popíračům

4.3.2021 17:04
Vladimír Dirda (FOTO: Facebook Vladimíra Dirdy)
Vladimír Dirda (FOTO: Facebook Vladimíra Dirdy)

Známý hudebník Vladimír Dirda se nakazil koronavirem a momentálně pobývá v nemocnici. Informaci zveřejnil na sociální síti, kde vyzval Romy, aby se neuchylovali k dezinformacím a různým fake news kolujících po internetu.

„Chtěl bych napsat těm, kteří jsou zaslepení a stále nevěří na COVID, že je to reálná nemoc, tisíckrát silnější než chřipka. Cítil jsem to jako jed a v posledních dnech jsem chtěl umřít,“ přiznává v emotivním statusu a prosí, aby se lidé vzpamatovali a uvědomili si, že místa v nemocnicích docházejí každým dnem. „Neposlouchejte ty bludaře na náměstích, prosím vás o to! Nikomu to nepřejí, aby to dostal,“ napsal Dirda, který dříve působil v populární, dnes už neexistující, skupině Gulo čar.

V podobném duchu se vyjádřil i muzikant Milan Šenki, který rovněž na sociální síti upozornil, že mnoho jeho přátel a známých podlehlo onemocnění COVID-19 nebo jim nákaza způsobila celoživotní následky.

„Nikdo už karanténu nebo jakékoliv jiné omezení nebere vážně. Chceme zase žít normálně? Chceme zase chodit na pivko s kamarády do hospody? Jít v létě na fesťáček? Vzít rodinu na dovolenou? Myslím, že to chceme všichni,“ píše na svém profilu.

„Před rokem bylo přibližně čtyři sta nakažených denně, a co jsme dělali? Dodržovali všechna pravidla, abychom ten zasr...j virus nechytili a nešířili ho dál. A co děláme teď? Jen brečíme, nadáváme na vládu, ale sami se chováme nezodpovědně,“ dodal Šenki a apeloval na lidi, aby se na tři týdny chovali podobně jako na jaře minulého roku, kdy veškerá omezení dodržovali daleko zodpovědněji. Podle Šenkiho je velká šance, že do té doby bude mít Česko dost vakcín k proočkování velké části populace.

„Pojďme, budeme opět solidární a jednotní. V tom je síla,“ vybídl své přátelé na závěr svého statusu.

K dodržování nařízení ostatně vyzval ke konci února prostřednictvím svého profilu i manažer a partner zpěváka Jana Bendiga Lukáš Rejmon.

„Štvou vás ty opatření?! Tak udělejte jednu věc. Fakt si dejte domácí lockdown a buďte ty tři týdny doma,“ napsal ve svém statusu a dodal, že v loni na jaře každý situaci spojenou s pandemií zvládl skvěle a i díky tomu se opatření rozvolnily.

„Podívejte se na Anglii. Tam začínají rozvolňovat podle plánů a to tam umíralo mega moc lidí. Taky mě to štve. Ale sáhněme si většina z nás do svědomí. S tím dodržováním to v mnoha případech nebyla už taková sláva jako před rokem. Rebelie nemá cenu. Tím nepotopíme vládu, ale jen sebe. Pojďme to dokázat, stejně nám nic nezbývá! Vládě to můžete vrátit při volbách na podzim!“ napsal Rejmon.

Koronavirem se již dříve nakazilo několik známých romských osobností, a přesto někteří Romové stále na sociální sítí sdílí dezinformace a devastující účinky viru zlehčují. Včera zpravodajský server Romea.cz infromoval o vážném stavu populárního zpěváka Bertíka Girgy, v říjnu na COVID-19 zemřel známý romský bloger Jozef Kmeťo, Koronavirem se nakazila i známá romská novinářka Jarmila Balážová, v nemocnici skončil i zpěvák Igor Kmeťo, naštěstí lehký průběh mělo onemocnění u zpěvačky Moniky Bagárové.

Přečteno: 2165x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Nemocnice, dezinformaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo