romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Láska kvete v každém věku, myslí si Jan Bendig. Na první máj zveřejnil nový videoklip k písni „Láska nám zůstává“ 

4.5.2017 10:02
Jan Bendig má nový videoklip k české romské písni
Jan Bendig má nový videoklip k české romské písni "Láska nám zůstává". FOTO:Jan Bendig

Zpěvák Jan Bendig na první máj zveřejnil premiéru svého nového videoklipu k písni „Láska nám zůstává“. V jeho videoklipu dva senioři najdou a prožijí lásku. I děj nového videoklipu, jak je v poslední době v Bendigových klipech zvykem,  chce bořit další společenské tabu. Tentokrát předsudek, že milostný cit, sex a projevy zamilovanosti se nehodí pro lidi seniorského věku. Bendig tak oponuje většině hudebních videoklipů, v nichž hlavní roli hraje mladý krásný pár, a dokazuje, že i milostný prožitek starších lidí má svůj smysl. 

Zpěvák a skladatel Jan Bendig (23) pochází z Hradce Králové. V roce 2009 uspěl v pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar, v níž skončil na 4. místě. Mezi jeho nejúspěšnější singly patří duet s Markétou Konvičkovou Bloudím, který má téměř 4 mil. zhlédnutí na You Tube. Úspěch zaznamenala i píseň v romštině Me tut užarav nebo singl Roma boy.

Jan Bendig v nové písni s chytlavou melodií zpívá česky i romsky. "Po písni Bloudím, kterou jsem nazpíval s Markétou Konvičkovou, jsem chtěl zase jednou prezentovat romštinu. Chci tím propojit Čechy a Romy a touto cestou lidem ukázat, že i romština je krásný a zpěvný jazyk. Dokonce mi spousta lidí píše, že té španělštině nerozumí. Vůbec je totiž nenapadne, že je to romština, která tak krásně zní,“ řekl serveru Romea.cz třiadvacetiletý Bendig.

Nadějného zpěváka čeká v příštích dnech několik vystoupení za týden. Objeví se i v zahraničí například 19. května se představí v Kentu v Anglii. Především jej ale můžeme vidět na zahájení světového romského festivalu Khamoro.  „Uskuteční se v neděli 28. května na Střeleckém ostrově v Praze. Budu tam mít vekou stage, živou kapelu, hvězdné hosty, jako je Monika Bagárová, Markéta Konvičková, romský boyband Roma boyz nebo Českou Slavici Elis. Zazní ty nejkrásnější romské písničky a též i mé autorské věci. Vstupné je pro všechny zdarma. Takže se určitě přijďte pobavit,“ zve na  koncert Jan Bendig. 

Přečteno: 7707x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, Romská píseňHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo