romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Láska kvete v každém věku, myslí si Jan Bendig. Na první máj zveřejnil nový videoklip k písni „Láska nám zůstává“ 

4.5.2017 10:02
Jan Bendig má nový videoklip k české romské písni
Jan Bendig má nový videoklip k české romské písni "Láska nám zůstává". FOTO:Jan Bendig

Zpěvák Jan Bendig na první máj zveřejnil premiéru svého nového videoklipu k písni „Láska nám zůstává“. V jeho videoklipu dva senioři najdou a prožijí lásku. I děj nového videoklipu, jak je v poslední době v Bendigových klipech zvykem,  chce bořit další společenské tabu. Tentokrát předsudek, že milostný cit, sex a projevy zamilovanosti se nehodí pro lidi seniorského věku. Bendig tak oponuje většině hudebních videoklipů, v nichž hlavní roli hraje mladý krásný pár, a dokazuje, že i milostný prožitek starších lidí má svůj smysl. 

Zpěvák a skladatel Jan Bendig (23) pochází z Hradce Králové. V roce 2009 uspěl v pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar, v níž skončil na 4. místě. Mezi jeho nejúspěšnější singly patří duet s Markétou Konvičkovou Bloudím, který má téměř 4 mil. zhlédnutí na You Tube. Úspěch zaznamenala i píseň v romštině Me tut užarav nebo singl Roma boy.

Jan Bendig v nové písni s chytlavou melodií zpívá česky i romsky. "Po písni Bloudím, kterou jsem nazpíval s Markétou Konvičkovou, jsem chtěl zase jednou prezentovat romštinu. Chci tím propojit Čechy a Romy a touto cestou lidem ukázat, že i romština je krásný a zpěvný jazyk. Dokonce mi spousta lidí píše, že té španělštině nerozumí. Vůbec je totiž nenapadne, že je to romština, která tak krásně zní,“ řekl serveru Romea.cz třiadvacetiletý Bendig.

Nadějného zpěváka čeká v příštích dnech několik vystoupení za týden. Objeví se i v zahraničí například 19. května se představí v Kentu v Anglii. Především jej ale můžeme vidět na zahájení světového romského festivalu Khamoro.  „Uskuteční se v neděli 28. května na Střeleckém ostrově v Praze. Budu tam mít vekou stage, živou kapelu, hvězdné hosty, jako je Monika Bagárová, Markéta Konvičková, romský boyband Roma boyz nebo Českou Slavici Elis. Zazní ty nejkrásnější romské písničky a též i mé autorské věci. Vstupné je pro všechny zdarma. Takže se určitě přijďte pobavit,“ zve na  koncert Jan Bendig. 

Přečteno: 7449x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, Romská píseňHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo