romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Lesy ČR si uvědomují dlouhotrvající problém romské nezaměstnanosti

Hradec Králové, 25.4.2013 12:09, (ROMEA)
Správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub během setkání. Foto: Lesy ČR
Správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub během setkání. Foto: Lesy ČR

O tématu dlouhodobé nezaměstnanosti Romů a případných možnostech, jak by mohl být při řešení tohoto problému nápomocen státní podnik Lesy ČR, hovořili během informační schůzky na ředitelství podniku v Hradci Králové správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub. Informuje o tom web Lesů ČR.

„Nezaměstnanost Romů je skutečně velký problém, rádi bychom alespoň částečně přispěli k posunu a zlepšení neutěšené situace. Naše možnosti jsou sice omezené, ale přemýšlíme o možnosti realizace menšího pilotního projektu v regionu Frýdecko Místecka a Ostravska, kde je situace aktuálně z celorepublikového pohledu jedna z nejpalčivějších,“ uvedl po setkání správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka.

„Zodpovědného přístupu Lesů ČR si velmi vážíme. Pokud by se nám vzájemnou spoluprací a pilotním projektem podařilo udělat alespoň malý krok směrem ke zlepšení problému, považovali bychom to za velký úspěch,“ poznamenal předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub.

Konkrétní podoba pilotního projektu i jeho případná realizace bude předmětem dalších dílčích jednání.

Zbyněk Boublík, tiskový mluvčí Lesů ČR, s. p.
Přečteno: 671x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Romové, ZaměstnanostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo