romea - logo
14. října 2019 (pondělí)
svátek má Agáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lesy ČR si uvědomují dlouhotrvající problém romské nezaměstnanosti

Hradec Králové, 25.4.2013 12:09, (ROMEA)
Správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub během setkání. Foto: Lesy ČR
Správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub během setkání. Foto: Lesy ČR

O tématu dlouhodobé nezaměstnanosti Romů a případných možnostech, jak by mohl být při řešení tohoto problému nápomocen státní podnik Lesy ČR, hovořili během informační schůzky na ředitelství podniku v Hradci Králové správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub. Informuje o tom web Lesů ČR.

„Nezaměstnanost Romů je skutečně velký problém, rádi bychom alespoň částečně přispěli k posunu a zlepšení neutěšené situace. Naše možnosti jsou sice omezené, ale přemýšlíme o možnosti realizace menšího pilotního projektu v regionu Frýdecko Místecka a Ostravska, kde je situace aktuálně z celorepublikového pohledu jedna z nejpalčivějších,“ uvedl po setkání správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka.

„Zodpovědného přístupu Lesů ČR si velmi vážíme. Pokud by se nám vzájemnou spoluprací a pilotním projektem podařilo udělat alespoň malý krok směrem ke zlepšení problému, považovali bychom to za velký úspěch,“ poznamenal předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub.

Konkrétní podoba pilotního projektu i jeho případná realizace bude předmětem dalších dílčích jednání.

Zbyněk Boublík, tiskový mluvčí Lesů ČR, s. p.
Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Romové, ZaměstnanostHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo