romea - logo
19. července 2019 (pátek)
svátek má Čeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lesy ČR si uvědomují dlouhotrvající problém romské nezaměstnanosti

Hradec Králové, 25.4.2013 12:09, (ROMEA)
Správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub během setkání. Foto: Lesy ČR
Správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub během setkání. Foto: Lesy ČR

O tématu dlouhodobé nezaměstnanosti Romů a případných možnostech, jak by mohl být při řešení tohoto problému nápomocen státní podnik Lesy ČR, hovořili během informační schůzky na ředitelství podniku v Hradci Králové správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka a předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub. Informuje o tom web Lesů ČR.

„Nezaměstnanost Romů je skutečně velký problém, rádi bychom alespoň částečně přispěli k posunu a zlepšení neutěšené situace. Naše možnosti jsou sice omezené, ale přemýšlíme o možnosti realizace menšího pilotního projektu v regionu Frýdecko Místecka a Ostravska, kde je situace aktuálně z celorepublikového pohledu jedna z nejpalčivějších,“ uvedl po setkání správní ředitel Lesů ČR Jiří Červenka.

„Zodpovědného přístupu Lesů ČR si velmi vážíme. Pokud by se nám vzájemnou spoluprací a pilotním projektem podařilo udělat alespoň malý krok směrem ke zlepšení problému, považovali bychom to za velký úspěch,“ poznamenal předseda Demokratické unie Romů v EU Miroslav Holub.

Konkrétní podoba pilotního projektu i jeho případná realizace bude předmětem dalších dílčích jednání.

Zbyněk Boublík, tiskový mluvčí Lesů ČR, s. p.
Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

Práce, Romové, ZaměstnanostHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo