romea - logo
18. listopadu 2019 (pondělí)
svátek má Romana
Loading
rozšířené vyhledávaní

LETNÍ STŘÍPKY: Pitomio Zokamura transportuje Čechy na Jadran

Praha, 25.7.2013 16:07, (ROMEA-AKTUALIZOVÁNO)
Na snímku je autorka Letních střípků Světluše Vyletněná, při zjišťování bližších informací o transportech Čechů na Jadran.   Foto: Janek Saudek
Na snímku je autorka Letních střípků Světluše Vyletněná, při zjišťování bližších informací o transportech Čechů na Jadran. Foto: Janek Saudek

Server Letní střípky.cz připravil na léto krátký seriál zaručených zpráv a informací. Jeho první část přinášíme v plném znění.

Michalovce: Kolébka nového sportu basket-wallu

S cílem ochránit košické sídliště Západ před Romy z ghett na Luníku IX. a VIII. vznikla ve městě první protiromská zeď. Na Slovensku je však již celkově pátá – další se vybudovaly například v Ostrovanech, Prešově nebo v Michalovcích, kde ji však místní samospráva označila jako basketbalové hřiště.
„Jedná se o unikátní odnož klasického basketu - na celém světe se hraje pouze ve Východoslovenské lize a má samozřejmě svá vlastní, speciální pravidla. Hráči se po kolmé zdi pohybují s přísavkami na rukou, některé lokální variace využívají horolezeckých úchytek. Driblovat se smí pouze o stěnu a střelba na koš je povolena pouze, hraje-li se zápas v Košicích,“ uvedl pro server Letní střípky.cz Michael Dorjan, světová basketbalová legenda.

Úklid a insekticid

"Češi jsou jako švábi. Jakmile se jednou někde objeví, nepomůže už nic: jen důkladný úklid a insekticid." Informuje o tom server Stop Čechům.cz, v článku nazvaném Facebook obšancovaný Čechy.
"Proti této nenávistné rétorice spojené s výzvou k násilí rozhodně protestujeme. Zvažujme trestní oznámení na autory," napsal v reakci na tuto informaci Svaz švábů v ČR ve svém prohlášení.

Na Pražském hradě vlají již tři vlajky

Cílem projektu česko-romské vlajky bylo podle jeho autora, slovenského umělce Tomáše Rafy, vytvoření otevřené platformy k diskusi o současném i budoucím soužití majoritního obyvatelstva a menšin v Čechách, nikoli skutečné vytvoření nové vlajky, která by se oficiálně používala.
Záměr tohoto projektu ovšem nepochopil prezident Miloš Zeman, který dnes vedle státní vlajky České republiky a praporu Evropské unie vyvěsil na Pražském hradě i vlajku česko-romskou. "Ze všech návrhů se nám nejvíc zalíbila vlajka s indickým-romským kolem a českým lvem. Na oba symboly jsem jako prezident hrdý, protože jsem prezidentem všech českých občanů bez rozdílu, pokud patří mezi dolních deset milionů," řekl dnes prezident Miloš Zeman serveru Letní střípky.cz.

Čechům hrozí hromadné odsunutí na Jadran

Člověka, „který v ČR nechce Čechy“, vedla k založení stejnojmenných stránek a iniciativy vyhrocená atmosféra plná anticiganistických a rasistických výbuchů a vření ve společnosti. Prvotním impulsem byla podle něj konfrontace s obrovskou vlnou nenávisti vůči nedávno narozeným paterčatům. Iniciativa tak vznikla jako recesistický způsob, jak dát předsudečně smýšlejícím lidem okusit jejich vlastní názorové vystupování. V rámci toho vyšel v Týdnu.cz rozhovor s titulkem Iniciativa Čechy v ČR nechceme: Ať táhnou zpátky na Jadran!.
Tato myšlenka nadchla a k okamžitému jednání inspirovala českého podnikatele japonsko-korejského původu Pitomia Zokamuru, který pro server odborniknavsechno.cz  uvedl: „Je to skvělý nápad! V současné chvíli vypravujeme několik speciálních vlaků na trase Praha – Split, avšak počet lidí, kterých se odsunutí týká, mnohonásobně převyšuje jejich kapacitu. Byli jsme nuceni rozdělit Čechy do několika transportů, ale protože jde o dobrou věc, nepovolíme, dokud tu nezůstane ani noha.“

Letní střípky

Server Letní střípky.cz připravil na léto krátký seriál zaručených zpráv a informací, o nichž soudí, že by mohly pobavit dovolenkáře i pracující, ba dokonce i úředníky a politiky. Je si ovšem vědom, že pobavit nemusejí každého, obzvláště pak, když své produkty zveřejňuje i na serveru Romea.cz. "Někteří čtenáři serveru Romea.cz mají příliš černý smysl pro humor," řekla serveru Romea.cz autorka Letních střípků Světluše Vyletněná.

Přečteno: 1980x
 

Kam dál:

Štítky:  

Léto, Letní střípkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo