romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Letošní Ghettofest: Městská hra a večerní koncerty v káznici

2.6.2021 11:36
Ghettofest - městská hra. (Ilustrace Adéla Wiederlechnerová)
Ghettofest - městská hra. (Ilustrace Adéla Wiederlechnerová)

Desátý ročník pouličního festivalu Ghettofest v Brně, který se koná každý rok v lokalitě přezdívané „brněnský Bronx“ zve letos na netradiční program – v sobotu 5. června na návštěvníky čeká tajuplná městská hra.

„Pořádat nyní pouliční festival by byl velký risk. Je nám jasné, že do prázdnin se jen obtížně potkáme ve větším počtu. Zkusili jsme tedy nad letošním ročníkem přemýšlet trochu jinak a rozhodli jsme se, že jej letos přichystáme jako městskou hru,“ uvádějí na webu festivalu organizátoři.

Hry na motivy zvířecí říše se mohou zúčastnit tří až pětičlenné týmy – dospělí, mladiství i rodiny s dětmi. Nejde však o klasické soutěživé pojetí – cílem je radost z plnění nelehkých kreativních úkolů na stanovištích mezi Bratislavskou a Francouzskou ulicí. Pro účast ve hře je potřeba se zaregistrovat ve formuláři zde. Registrace přihlášených proběhne od 15 do 17h před budovou bývalé káznice na Cejlu.

Večer se v prostorách káznice odehrají hned dva konzerty – od 19h vystoupí písničkář Tom Oakland, známý nejen z uskupení Ukulele Orchestra jako Brno, o hodinu později pak energičtí Hazafele, kteří ve své tvorbě kombinují romské a maďarské melodie.

Přečteno: 907x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Brno, Ghettofest, Festival, Cejl, Brnox, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo