romea - logo
3. prosince 2021 (pátek)
svátek má Svatoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Letošní ročník Ghettofestu přilákal na 3000 návštěvníků

13.6.2016 17:13
Ghettofest 2016 (FOTO: Martin Bednarský)
Ghettofest 2016 (FOTO: Martin Bednarský)

Pouliční festival Ghettofest letos popáté přilákal Brňany do takzvané sociálně vyloučené lokality kolem ulice Bratislavská. Pořadatelé jej předběžně hodnotí jako nejvydařenější v historii. Odhadují, že na něj přišlo kolem 3000 lidí. Uvedl to jeden z pořadatelů Pavel Strašák.

Těžištěm festivalu je náměstíčko pod platany na rohu Bratislavské a Hvězdové ulice. Snahou organizátorů je propojovat kultury, vyvracet předsudky a otvírat kdysi obávanou lokalitu všem. Na jednu stranu na festival chodí lidé, kteří by jinak do tohoto místa nezavítali, na druhou stranu se snaží organizátoři přilákat i místní převážně romskou komunitu.

Podle Strašáka letošní ročník ukázal, že se daří obě varianty. Velký aplaus sklidila například taneční sekce. Uvolněnou atmosféru festivalu podtrhl i koncert Urbandu, který svoje vystoupení odehrál na balkoně jednoho z domů. Zájem byl i o autorské čtení brněnské spisovatelky Kateřiny Tučkové.

Letošní novinku hudební části představuje zapojení nahrávacího studia Amaro Records. Na závěr v neděli vystoupí zpěvačka Iva Bittová speciálně v prostorách bývalé káznice na Cejlu. "Konkrétně bude hrát v kapli, kde je komorní kapacita kolem 150 míst," uvedl Strašák.

Přečteno: 1015x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ghettofest, Brno, Kultura, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo