romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Letošní ročník Ghettofestu přilákal na 3000 návštěvníků

13.6.2016 17:13
Ghettofest 2016 (FOTO: Martin Bednarský)
Ghettofest 2016 (FOTO: Martin Bednarský)

Pouliční festival Ghettofest letos popáté přilákal Brňany do takzvané sociálně vyloučené lokality kolem ulice Bratislavská. Pořadatelé jej předběžně hodnotí jako nejvydařenější v historii. Odhadují, že na něj přišlo kolem 3000 lidí. Uvedl to jeden z pořadatelů Pavel Strašák.

Těžištěm festivalu je náměstíčko pod platany na rohu Bratislavské a Hvězdové ulice. Snahou organizátorů je propojovat kultury, vyvracet předsudky a otvírat kdysi obávanou lokalitu všem. Na jednu stranu na festival chodí lidé, kteří by jinak do tohoto místa nezavítali, na druhou stranu se snaží organizátoři přilákat i místní převážně romskou komunitu.

Podle Strašáka letošní ročník ukázal, že se daří obě varianty. Velký aplaus sklidila například taneční sekce. Uvolněnou atmosféru festivalu podtrhl i koncert Urbandu, který svoje vystoupení odehrál na balkoně jednoho z domů. Zájem byl i o autorské čtení brněnské spisovatelky Kateřiny Tučkové.

Letošní novinku hudební části představuje zapojení nahrávacího studia Amaro Records. Na závěr v neděli vystoupí zpěvačka Iva Bittová speciálně v prostorách bývalé káznice na Cejlu. "Konkrétně bude hrát v kapli, kde je komorní kapacita kolem 150 míst," uvedl Strašák.

Přečteno: 971x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ghettofest, Brno, Kultura, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo