romea - logo
4. července 2022 (pondělí)
svátek má Prokop

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

LEŽ, HOAX: Amazon nepropustil 400 pracovníků kvůli uprchlíkům z Ukrajiny

16.3.2022 8:45
Lež. Amazon nepropustil 400 lidí kvůli uprchlíkům z Ukrajiny. (Koláž: Romea.cz)
Lež. Amazon nepropustil 400 lidí kvůli uprchlíkům z Ukrajiny. (Koláž: Romea.cz)

V souvislosti s napadením Ukrajiny armádou Ruské federace se šíří celá řada nepravdivých informací, které kolují po sociálních sítích. Jeden z hoaxů, který se šíří je i tvrzení, že firma Amazon propustila 400 pracovníků kvůli uprchlíkům z Ukrajiny, které má přijmout na uvolněné pozice. Není to pravda. Jelikož právě firma Amazon zaměstnává i mnoho Romů sdílejí tuto nepravdivou informaci i oni.

Nepravdivou informaci šíří i muž z Mostu a jeho status má už přes 1200 sdílení.

Podle vyjádření Noaha Zyla, tiskového mluvčího firmy, však propouštění nemá žádnou souvislost s ukrajinskými uprchlíky. Firma totiž každý rok před prodejní špičkou, tedy před vánoci, nabírá pracovníky pouze na dobu určitou na toto krátké období.

„Každoročně nabízíme sezónní práci zaměstnancům, kteří nám pomáhají během špičky. Této podpory si velmi vážíme a v naší komunikaci jasně uvádíme, že se jedná o dočasné pozice. Na konci špičky smlouvy dočasných pracovníků končí, mnoho z nich se k nám však pravidelně vrací každý rok,“ vysvětlil pro zpravodajský server Romea.cz Noah Zyla.

Zyla rozhodně odmítl, že by firma Amazon při přijímání zaměstnanců někoho upřednostňovala.

„Společnost Amazon je zaměstnavatelem rovných příležitostí a nabízí inkluzivní pracovní prostředí každému bez ohledu na jeho původ, národnost, pohlaví nebo schopnosti. Je pro nás nesmírně důležité, aby se naši zaměstnanci cítili bezpečně a podporováni,“ uvedl Zyla.

 „Jsme hrdí na to, že v České republice nabízíme 3 000 stálých pracovních míst v bezpečném pracovním prostředí a s vysokým mzdovým ohodnocením. Pokračující investice společnosti Amazon jsou jasným důkazem našeho závazku vůči lidem a komunitám v České republice,“ dodal pro zpravodajský server Romea.cz Noah Zyla, tiskový mluvčí firmy Amazon.

Informace o propouštění kvůli ukrajinským uprchlíkům se objevuje na sociálních sítích i v souvislosti s jinými firmami. Jde o vždy tvrzení, že někde někdo byl propuštěn právě kvůli přijmutí "levné pracovní síly" z Ukrajiny. Zpravodajský server Romea.cz několik takových případů prověřoval, ale zatím se toto tvrzení v žádném případě nepotvrdilo.

Přečteno: 1687x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, manipulace, dezinformace, Ukrajina, Migrace, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo