romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

LEŽ: Romové měli v moravském Pánově, který byl postižen tornádem, podvést při opravách domu starší pár. Je to lež!

7.7.2021 13:55
Fotografie Romů v obci Pánov, která byla postižena tornádem. (FOTO: Sociální síť Facebook)
Fotografie Romů v obci Pánov, která byla postižena tornádem. (FOTO: Sociální síť Facebook)

Na sociální sítí Facebook se začala šířit fotografie z moravského Pánova, na které byli Romové, kteří měli údajně podvést jeden starší pár, který postihlo ničivé tornádo. V příspěvku se navíc tvrdilo, že pak Romové měli vykrást ubytovnu. Informace však nejsou pravdivé a člověk, který na internet fotografii s nepravdivým popisem umístil, se za zveřejnění omluvil.

"Dobrý večer, chtěl bych se oficiálně omluvit firmě Holub stav za příspěvek který jsem sem dal o tom, že vzali zálohu od lidí na Pánově a bez práce odjeli. Dnes jsem se dozvěděl že tato firma byla předem domluvená, taktéž záloha a že je sám domácí poslal pryč aniž by je nechal práci dokončit. Měl jsem velmi zkreslené informace. Žádnou ubytovnu nevybrali. Ještě jednou se hluboce omlouvám," napsal uživatel na sociální síť Facebook.

Fotografie a nepravdivé informace se však dál na Facebooku šíří.

"Pozor na tyhle grázly vydávají se za stavební firmu. Na Pánově si sobotu od jednoho staršího páru vzali zálohu asi 20 tisíc na zednické práce. Celý den spíš dělali že dělají a na konci dne přišli s nachystanou frakturou na 70 tisíc. Než místní zavolali policii strhnuli si z aut nálepky s logem firmy a jeli vykrást ubytovnu. Měli černou Audi A6. Věc byla předána PČR společně s SPZ vozů," tvrdí dál i přes omluvu jedna z uživatelek na Facebooku.

Přečteno: 1830x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

manipulace, Hoax, dezinformace, Sociální sítěHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo