romea - logo
13. prosince 2019 (pátek)
svátek má Lucie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lhář z Českých Budějovic se bodl do břicha. Tvrdil, že ho zranil a okradl kvůli cigaretě muž tmavší pleti

České Budějovice, 13.8.2013 16:34, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Českobudějovičtí kriminalisté během krátké doby vyřešili další případ vymyšleného přepadení, kde útočníkem měl být "muž tmavé pleti." Přepadení si vymyslel třicetiletý muž, který si tak chtěl vyřešit své osobní problémy. Policistům nalhal, že ho oslovil neznámý muž a chtěl po něm cigaretu. Když mu jí odmítl dát, útočník ho měl napadnout nožem a odcizit mu peněženku a mobilní telefon.

K přepadení mělo dojít ve čtvrtek 8. srpna po 18:00 hodině na Jiráskově nábřeží pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích. "Poškozený" kriminalistům uvedl, že pachatelem byl muž tmavé pleti, který na něj zaútočil nožem, bodl ho do břicha, okradl ho a utekl směrem k letní plovárně. "Muž utrpěl zranění, se kterými byl převezen do českobudějovické nemocnice. Není v ohrožení života," uvedla v pátek policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

"Českobudějovičtí kriminalisté se případem intenzivně zabývali, z provedeného šetření a zjištěných indicií začali zjišťovat drobné nesrovnalosti. Loupež mohla být také smyšlená," uvedl však včera policejní mluvčí Jiří Matzner. "Kriminalisté poblíž místa činu nalezli peněženku a vyslali na místo činu policejního specialistu-potápěče ze zásahové jednotky. Policejní specialista důsledně prohledal dno řeky Vltavy. V krátké době se mu podařilo nalézt nůž i mobilní telefon," dodal Matzner.

Kriminalisté poté provedli další šetření a výslechy. Zjistili, že nalezený nůž patří přepadenému. "Následoval další rozhovor s poškozeným, který pod tíhou důkazů kriminalistům přiznal, že si skutek vymyslel. Řešil tak své osobní problémy. Nožem na označeném místě zranil sám sebe," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Případ smyšlené loupeže bude odložen.

Přečteno: 2484x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Vymyšlené přepadení, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo