romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lhář z Českých Budějovic se bodl do břicha. Tvrdil, že ho zranil a okradl kvůli cigaretě muž tmavší pleti

České Budějovice, 13.8.2013 16:34, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz
Koláž: Romea.cz

Českobudějovičtí kriminalisté během krátké doby vyřešili další případ vymyšleného přepadení, kde útočníkem měl být "muž tmavé pleti." Přepadení si vymyslel třicetiletý muž, který si tak chtěl vyřešit své osobní problémy. Policistům nalhal, že ho oslovil neznámý muž a chtěl po něm cigaretu. Když mu jí odmítl dát, útočník ho měl napadnout nožem a odcizit mu peněženku a mobilní telefon.

K přepadení mělo dojít ve čtvrtek 8. srpna po 18:00 hodině na Jiráskově nábřeží pod Dlouhým mostem v Českých Budějovicích. "Poškozený" kriminalistům uvedl, že pachatelem byl muž tmavé pleti, který na něj zaútočil nožem, bodl ho do břicha, okradl ho a utekl směrem k letní plovárně. "Muž utrpěl zranění, se kterými byl převezen do českobudějovické nemocnice. Není v ohrožení života," uvedla v pátek policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

"Českobudějovičtí kriminalisté se případem intenzivně zabývali, z provedeného šetření a zjištěných indicií začali zjišťovat drobné nesrovnalosti. Loupež mohla být také smyšlená," uvedl však včera policejní mluvčí Jiří Matzner. "Kriminalisté poblíž místa činu nalezli peněženku a vyslali na místo činu policejního specialistu-potápěče ze zásahové jednotky. Policejní specialista důsledně prohledal dno řeky Vltavy. V krátké době se mu podařilo nalézt nůž i mobilní telefon," dodal Matzner.

Kriminalisté poté provedli další šetření a výslechy. Zjistili, že nalezený nůž patří přepadenému. "Následoval další rozhovor s poškozeným, který pod tíhou důkazů kriminalistům přiznal, že si skutek vymyslel. Řešil tak své osobní problémy. Nožem na označeném místě zranil sám sebe," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Případ smyšlené loupeže bude odložen.

Přečteno: 2501x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Vymyšlené přepadení, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo