romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Live stream představí hnutí Black Lives Matter v Čechách

23.2.2021 10:20

Co vlastně může pro Češky a Čechy znamenat hnutí Black Lives Matter (BLM) nebo jak funguje americký rasismus a proč se týká i nás? To jsou jen některé otázky, na které už dnes odpoví organizátorka podpůrných demonstrací v Praze Kelsey Roman.

Diskusi, která vám přiblíží jedno z nejznámějších hnutí současnosti Black Lives Matter, pořádá časopis Kontradikce ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Hostem pořadu bude vedle Kelsey Roman i amerikanistka Františka Schormová z CEFRES, která během live streamu divákům poskytne historický kontext.

Hnutí Black Lives Matter se zrodilo v roce 2013 v USA, brzy se ale rozšířilo i do dalších zemí. Toto šíření ještě umocnily události na jaře 2020, kdy byli zavražděni Afroameričané George Floyd a Breonna Taylor. Vražda Floyda rozpoutala vlnu protestů v desítkách měst po celých Spojených státech. Demonstranti nejčastěji upozorňovali na rasismus, kterému každodenně čelí Afroameričané. Během protestů i apelovali na chybějící sociální systém, kvalitní vzdělání a pracovní příležitosti. Odpovědí byly brutální policejní zásahy.

Diskuzi můžete sledovat v úterý 23. 2. od 19:00 online na youtubovém kanále Městské knihovny v Praze.

Přečteno: 798x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Black Lives Matter, Video, You TubeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo