romea - logo
22. ledna 2018 (pondělí)
svátek má Slavomír
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lucie Bílá pro časopis TÉMA: Romka nejsem, ale kdybych byla, jsem na to hrdá

24.11.2017 11:37
Zpěvačka Lucie Bílá při předávání Českého slavíka (Foto: www.facebook.com, facebookový profil Lucie Bílé)
Zpěvačka Lucie Bílá při předávání Českého slavíka (Foto: www.facebook.com, facebookový profil Lucie Bílé)

 

Populární zpěvačka Lucie Bílá se v rozhovoru pro dnešní vydání časopisu TÉMA rozpovídala mimo jiné také o tom, proč si mnoho lidí stále myslí, že je Romka, o jejím vztahu k romské kultuře a Romům.

Na otázku redaktora časopisu Josefa Hympla, jestli má romské kořeny, Lucie Bílá odpovídá: "(N)e, nejsem Romka. Ani nemám v rodině žádné Romy, ale kdybych měla, tak se k tomu budu hrdě hlásit. A k tomu koketování s romáctvím… Já vám řeknu proč. Já jsem takový zvláštní srdcař. V téhle době se to možná nenosí, ale já chodím s náručí pořád otevřenou a nemám přitom žádné krytí. Žádné pěsti připravené před obličejem. A s nimi jsem v bezpečí."

Redaktor naráží v rozhovoru i na to, že v televizi zpěvačka několikrát vystupovala v různých estrádních scénkách, kde se pokoušela humorně ztvárnit stereotypní představu o tom, jak vypadá romská žena.

"Já jsem žádnou takovou scénku, o kterých hovoříte, sama nenapsala. Do toho mě pasovali kolegové, scenáristi a režiséři. Mně to ovšem nevadí, protože jsem hravá. Nikdy bych si nedělala legraci z Romů, mám je moc ráda a myslím si, že i já patřím mezi jejich oblíbené lidi. Často jsem zvaná na setkání různých romských osobností i romské zábavy. A mám v repertoáru tři písničky, které jsou v romštině. Ale romsky neumím, což tedy Romy občas překvapí, protože i oni si myslí, že jsem jejich," reagovala vrozhovoru Lucie Bílá.

V rozhovoru se ovšem nezmiňuje například o tom, že se ohradila proti reakci zpěváka Radka Bangy, který loni na protest proti ocenění xenofobní kapely Ortel v soutěži Český slavík odešel ze sálu. Radek Banga se následně se svým bratrem Patrikem stali terčem rasistických útoků od fanoušků skupiny Ortel.

Lucie Bílá tehdy po vyhlášení výsledků v soutěži do médií řekla: "Žijeme v krásné zemi, kde bychom si měli vážit jeden druhého. Gesto Radka Bangy bylo velmi zbytečné. Jsou věci, které se neříkají veřejně, ale měly by se říkat v soukromí."

Přečteno: 7662x

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Soužití, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo