romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lukáš Kotlár převezme cenu vévody z Edinburghu. Chci být vzorem pro další děti z dětských domovů, říká

9.10.2015 15:05
Lukáš Kotlár (FOTO: PixelPromo)
Lukáš Kotlár (FOTO: PixelPromo)

„Chtěl bych být především vzorem třeba právě pro ostatní děti z dětských domovů,“ říká devatenáctiletý Lukáš Kotlár, který koncem školního roku obdrží Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu. Součástí ceny je vzdělávací program DofE (he Duke of Edinburgh's International Award), který od roku 1956 podporuje v desítkách zemí po celém světě mladé lidi napříč společností na cestě k jejich samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění.

V programu Kotlár působí jako projektový koordinátor a ambasador hlavně pro dětské domovy. Cena se snaží mladým ukázat, že v životě něco dokázali, že je někdo ocení a bude je to motivovat na sobě pracovat dál. „Vše je na základě dobrovolnictví – účastníci musejí sami chtít. Postavit se výzvě, zažít dobrodružství, být kreativní, týmový, samostatný,“ přibližuje pro server Romea.cz Kotlár.

„Díky DofE jsem se setkal s hraběnkou Sofií, britským velvyslancem nebo cestovatelem známých expedic s trabanaty Danem Přibáňem a zrealizoval expedici v Rumunsku. Nyní se budu snažit o další rozšiřování programu v České republice – konkrétně v dětských domovech,“ dodává Kotlár.

Do programu je nyní zapojeno asi 1000 mladých lidí z ČR, z prestižních škol, gymnázií, domovů mládeže, ale také z dětských domovů, kde už několik dětí svou cenu získalo. Jde o splnění čtyř oblastí - dovednost, sport, dobrovolnictví a expedice – ve třech úrovních: bronzové, stříbrné a zlaté. V každé oblasti si účastník stanoví určitý cíl, kterého se snaží v průběhu získávání ceny dosáhnout.

„Ocenění si moc vážím. Dává mým aktivitám mnohem větší smysl a jsem rád, že někdo ocení to, co dělám pro ostatní - ale především sám pro sebe,“ říká Kotlár.

Velký rozhovor s Lukášem Kotlárem pro měsíčník Romano voďi si přečtěte zde.

VIDEO

Přečteno: 1558x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mládež, Ocenění, Dětské domovy, motivaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo