romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Paterčata mají nový sbírkový účet. Důvodem jsou spory s Klárou Vítkovou Rulíkovou

Praha/Milovice, 13.4.2015 12:30
Rodina paterčat při novinářské premiéře dokumentu (foto: Jana Baudyšová)
Rodina paterčat při novinářské premiéře dokumentu (foto: Jana Baudyšová)

Pro první česká paterčata byl od začátku dubna otevřen nový transparentní účet, na který mohou lidé posílat své příspěvky. Účelem veřejné sbírky, kterou vyhlásil milovický spolek Maminky dětem, je financování potřeb paterčat až do jejich plnoletosti. Původní účet zřízený Klubem dvojčat a vícerčat byl totiž zrušen. Důvodem jsou podle právní zástupkyně rodiny spory s předsedkyní Klubu Klárou Vítkovou Rulíkovou a ztráta důvěry v její osobu.

Podle Petry Dobiášové ze spolku Maminky dětem budou z transparentního účtu hrazeny například výdaje spojené s nákupem oděvů a obuvi, léků, lékařských zákroků, úpravy bytu pro potřeby osmičlenné domácnosti, vybavení dětského pokoje, výdaje spojené se vzdělávacími potřebami dětí a jiné.

Ve vyjádřeni spolku Maminky dětem pro server Romea.cz (v plném znění zde), stojí: "Rodiče paterčat oznamují, že se ukončuje sbírka pořádaná v prospěch jejich dětí Klubem dvojčat a vícerčat, o.p.s. se sídlem v Praze. Využití vybraných prostředků podle účelu původní sbírky bude zachováno. Rodiče děkují dosavadním dárcům i pořadateli sbírky a doufají v další podporu od dosavadních podporovatelů. Rodiče rovněž oznamují, že nadále budou úzce spolupracovat se spolkem Maminky dětem se sídlem v Milovicích a to nejen ve věci materiální a finanční sbírky, ale i při výchově dětí."

Klub dvojčat a vícerčat v této věci minulý týden na svém webu a také facebookové stránce zveřejnil informaci, že veřejná sbírka na podporu rodiny s prvními paterčaty byla ukončena. "Vzhledem k neustálým výzvám a výhružkám ze strany právní zástupkyně rodiny paní Alexandry Kiňové, dr. Samkové, ruší Klub dvojčat a vícerčat o.p.s., ke dni 17. dubna 2015, transparentní účet na podporu rodiny s prvními českými paterčaty. Ke stejnému datu bude ukončena i veřejná sbírka. Jakým způsobem bude čistý finanční výtěžek převeden na rodinu, bude Klub dvojčat a vícerčat o.p.s., veřejnost informovat, jakmile bude podepsána smlouva o převodu," píše klub Kláry Vítkové Rulíkové.

„Vzhledem k neustálým výzvám a výhružkám ze strany právní zástupkyně rodiny paní Alexandry Kiňové, dr. Samkové, ruší...

Posted by Dvojčata on 3. duben 2015

Pod příspěvkem mezitím přibývají hrubé a rasistické příspěvky fanoušků klubu Kláry Vítkové Rulíkové nasměrované nejen proti rodičům paterčat, ale i proti dětem samotným. Administrátor stránky je nechává bez povšimnutí.

Podle vyjádření právní zástupkyně rodiny paterčat Kláry Samkové byl přitom Klub dvojčat a vícerčat již od ledna 2015 opakovaně rodinou dětí vyzýván, aby sbírku ukončil. „Na tyto výzvy Klub a Mgr. Vítková Rulíková nejdříve nereagovali, posléze začali komunikovat prostřednictvím svého právního zástupce,“ píše ve svém vyjádření pro server Romea.cz Samková a dodává: „Ke změně postoje Klubu došlo až poté, co se do vyjednávání o ukončení a převedení sbírky zapojilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Magistrát hl. m. Prahy, který sbírku povolil,“ uvedla pro server Romea.cz Klára Samková (celé její vyjádření naleznete zde).

Samková zároveň tvrzení, že měla klubu Vítkové Rulíkové vyhrožovat a proto byl účet zrušen, označuje za naprostou dezinformaci. Podle jejích slov byly její výzvy k ukončení ohlášené sbírky zcela legitimní.

Spory mezi Klárou Vítkovou Rulíkovou a rodinou paterčat se rozhořely již dříve v průběhu natáčení dokumentu České televize o životě paterčat. Vyvrcholily ale koncem roku 2014, kdy se matka dětí Alexandra Kiňová dozvěděla, že Klára Vítková Rulíková vybrala z transparentního účtu bez předchozího varování či souhlasu rodiny peníze na platy pečovatelek. Následně Vítková Rulíková v rozhovoru pro server Ona.Dnes.cz zveřejnila soukromé informace z rodinného života Kiňových, obvinila je z plýtvání jídlem a z neschopnosti vést bez pomoci Vítkové Rulíkové funkční domácnost. Proti nařčením se důrazně ohradila rodina dětí i tehdejší tréninková pracovnice u paterčat Petra Dobiášová.

Přečteno: 11499x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

PaterčataHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo